Publicystyka

Nagroda dla prezydenta miasta za… pieniądze podatników? Tak lekką ręką wyrzuca się tysiące w błoto

Jak poinformował portal ŻyciePomorza.pl, blisko trzysta tysięcy złotych kosztowała Gdynię promocja miasta i współorganizacja gali “Perły Samorządu”. Plebiscyt, który ma wyłaniać najlepsze do życia miasta Polski, zorganizowała spółka Infor Biznes, wydawca m.in. Dziennika Gazety Prawnej.

Jak nietrudno się domyślić, za najlepszego z włodarzy miast powyżej 100 tys. mieszkańców uznano właśnie prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, zaś samo miasto zostało sklasyfikowane na czwartym miejscu.

Gdyński magistrat jest oczywiście niezwykle dumny z wyróżnienia dla swojego prezydenta. Wielu mieszkańców nie podziela jednak tej radości.

Stowarzyszenie Miasto Wspólne, które od lat piętnuje patologie w “mieście z morza i marzeń” i zabiega o poprawę jakości życia jego mieszkańców, podzieliło się na Facebooku osobliwym spostrzeżeniem. Okazało się, że za organizację gali i promocję podczas niej miasto musiało zapłacić 270 tys. złotych. Dzięki temu mogło liczyć na tzw. ekwiwalent reklamowy.

Według danych portalu w ramach ekwiwalentu miasto otrzymało:

 • przyznanie miastu tytułu współorganizatora,
 • zamieszczenie logo Gdyni w reklamach promujących wydarzenie na łamach Dziennika Gazeta Prawna – 25 emisji (format ½ strony),
 • pięć dodatków merytorycznych oraz jeden podsumowujący wydarzenie (każdy o obj. 4 strony) o treści uzgodnionej z miastem wraz z zapowiedzią dodatku na pierwszej stronie DGP z logotypem Gdyni,
 • zamieszczenie reklamy Gdyni (1/2 strony) w każdym z pięciu dodatków merytorycznych,
 • zamieszczenie bannerów promujących wydarzenie na stronach serwisów:www.gazetaprawna.pl, www.forsal.pl, www.dziennik.pl, www.samorzad.infor.pl, www.serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad w okresie styczeń-maj 2020,
 • promocja wydarzenia za pośrednictwem za pośrednictwem mediów społecznościowych Infor Biznes,
 • strona internetowa dedykowana wydarzeniu,
 • udział przedstawicieli miasta w kongresie,
 • stoisko promocyjne Gdyni podczas kongresu,
 • insert materiałów promocyjnych do toreb rozdawanych uczestnikom kongresu,
 • ekspozycja elementów identyfikacji graficznej Gdyni podczas kongresu.

Czy tego typu działania wpływają na poprawę jakości życia mieszkańców? Szczerze wątpimy, ale prezydent Szczurek od dawna “rozpieszcza” gdynian wysokonakładowymi “atrakcjami”. Dość wspomnieć o niezwykle kosztownym “Red Bull Air Race”, za który kilka lat temu zapłacono 11,5 miliona złotych, czy pieniądzach wydanych na “Sylwestra”, które do dzisiaj są solą w oku dla wielu mieszkańców Gdyni. Szczególnie, że wspaniała opinia o mieście to jedno, a realne problemy to drugie. Mieszkańcy dzielnic położonych z dala od centrum wciąż nie mogą doprosić się koniecznych inwestycji w infrastrukturę, choćby drogową. Utrapieniem dla nich są m.in korki, brak ścieżek rowerowych czy niewystarczające oświetlenie.

Na rogu Świętojańskiej i Piłsudskiego, gdzie mieści się Urząd Miasta, tych problemów zdają się nie dostrzegać, a przecież czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal. Tym bardziej, że dług “miasta z morza i marzeń” jest coraz większy i w chwili obecnej oscyluje w granicach miliarda złotych.

Kobiety mdlały, dzieci płakały, gdy prezydent przyjmował tytuł najlepszego włodarza od spółki Infor. Jak myślicie, czy…

Opublikowany przez Miasto Wspólne Poniedziałek, 12 października 2020

Źródło: stefczyk.info na pods. zyciepomorza.pl Autor: PF
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Ważny apel premiera: dziś wszyscy musimy się zjednoczyć

0 0

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski

0 0

Sędzia Wojciech Ł. odpowie za fałszywe oskarżenia?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij