Świat

Tłumy na wiecu wyborczym Donalda Trumpa. Prezydent USA zapewnił Amerykanów, że “nigdy nie czuł się tak silny”

Wybory prezydenckie w USA zbliżają się wielkimi krokami, tymczasem Donald Trump oficjalnie wraca na kampanijny szlak aby przekonać Amerykanów, że warto mu dać kolejną szansę. Podczas wiecu wyborczego 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych na Florydzie pojawiły się tłumy wyborców, którym polityk rozrzucił maseczki z napisem “Make America Great Again”.

Trump powraca na kampanijny szlak zaledwie tydzień po wypisaniu ze szpitala wojskowego Walter Reed pod Waszyngtonem. Podczas wiecu wyborczego w Sanford na Florydzie amerykański przywódca miał prezent na dla swoich fanów, którym rozrzucił maseczki z napisem “Make America Great Again” zapewniając przy tym, że “jeszcze nigdy nie czuł się tak silny, jak obecnie”.

Amerykański prezydent zapowiedział, iż dołoży wszelkich starań, aby przeforsować zmiany, które pomogą w szybkim odbiciu gospodarczym USA po pandemii. Stwierdził przy tym, iż w przypadku zwycięstwa jego rywala Joe Bidena będzie to niemożliwe, krytykując postulaty nakładania zbyt surowych ograniczeń na gospodarkę.

Lekarstwo nie może być gorsze niż choroba – mówił Donald Trump podczas wiecu, podczas którego wyjątkowo przemawiał jedynie przez ok. godzinę.

Jeszcze kilka godzin przed wiecem Prezydent USA opublikował szereg wpisów, w którym krytycznie odniósł się do rządów Demokratów. “Gdyby Obama i Biden dobrze rządzili, zapewne nie zostałbym wybrany cztery lata temu prezydentem” – stwierdził Trump, który w innych wpisach wypisał kilka stanów USA, których gubernatorami są osoby reprezentujące Partię Demokratów. “Kalifornia zmierza do piekła”, “Nowy York już tam jest”, a “Illinois nie ma dokąd pójść” – ocenił polityk.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info/ RMF FM Autor: JD
Fot. PAP/EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH

Polecane artykuły

0 0

Ważny apel premiera: dziś wszyscy musimy się zjednoczyć

0 0

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski

0 0

Sędzia Wojciech Ł. odpowie za fałszywe oskarżenia?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij