Publicystyka

Marcin Najman ostro do Jarosława Kaczyńskiego. Poszło o ustawę o ochronie zwierząt

Projekt ustawy o ochronie zwierząt wciąż budzi spore emocje w społeczeństwie. W tej kwestii zabiera głos coraz więcej osób – nie tylko ze świata polityki, ale także celebrytów. Jedną z takich osób jest zawodnik MMA Marcin Najman, który zwrócił się z ostrym apelem do Jarosława Kaczyńskiego.

Pięściarz zamieścił na swoim profilu na Twitterze trwający ponad półtorej minuty filmik, w którym odniósł się sprawy zaplanowanego na wtorek w Warszawie protestu rolników. Najman krytycznie odnosi się do całej sytuacji uznając, iż rolnicy przyjechali do stolicy, gdyż ” nie mogą się pogodzić z zakazem uboju rytualnego”, który określa mianem “fanaberii i wymysłów Żydów oraz muzułmanów”.

My jesteśmy w Polsce. Z jakiej racji mamy ulegać na tego typu praktyki? Tylko dla pieniądza? Są w życiu ważniejsze rzeczy – mówi zawodnik MMA.

W dalszej części Najman podniósł kwestię hodowli zwierząt na futra. Sportowiec  jest zaskoczony, że jeszcze w obecnych czasach “maltretuje się zwierzęta, aby ktoś mógł tylko futra nosić”. Uznał też, że obecnie na rynku można zakupić sztuczne futra, które mają się niczym nie różnić od tych prawdziwych.

W pewnym momencie mężczyzna zwrócił się z ostrym apelem do lidera Zjednoczonej Prawicy.

Prezesie Kaczyński proszę się nie zgodzić, pod żadną presją, na ustępstwa w tej sprawie – mówi Najman w filmie – Bronimy dobrostanu zwierząt, a te manifestacje to rozgonić w pi**u i do roboty.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot. Twitter

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij