Publicystyka

“Wodzu tępaków”, “mendo zawistna”. Wałęsa udostępnił grafikę zawierającą serię wyzwisk nt. Jarosława Kaczyńskiego

O tym, że Lech Wałęsa pała sporą niechęcią wobec Jarosława Kaczyńskiego, wie chyba każdy w Polsce, kto choć trochę interesuje się polską sceną polityczną. Czasami jednak osobista uraza byłego prezydenta względem prezesa Prawa i Sprawiedliwości przekracza granice dobrego smaku. Nie inaczej było tym razem. Były lider “Solidarności” udostępnił na swoim profilu skandaliczną grafikę uderzającą w wicepremiera, w której nie brakuje wyzwisk pod jego adresem.

Wałęsa już kilkukrotnie zasłynął ze swoich wpisów w mediach społecznościowych, gdzie uderzał w Jarosława Kaczyńskiego. Tym razem były prezydent postanowił udostępnić grafikę wyśmiewającą i obrażającą jednocześnie prezesa partii rządowej. Obrazek przedstawia zdjęcie wicepremiera z niezbyt zadowolonym wyrazem twarzy, a obok niego zostały wypisane w formie litanii “tytuły”, które w intencji autora mają przedstawiać jakim jest człowiekiem. Nie brakuje w nich sporo ironicznych określeń takich jak “Słońce Żoliborza”, “Tęczo Warszawy” czy “Serce narodu”, jak i kilku wyzwisk typu” “Wodzu tępaków”, “mendo zawistna”, “buraku polski” czy “pomarszczony kartoflu”. Wszystko zakończone słowami: “Zmiłuj się nad nami i zniknij nam z oczu”.

To nie moje, ale podoba mi się – napisał Wałęsa.

To nie moje, ale podoba mi się

Opublikowany przez Lecha Wałęsę Poniedziałek, 12 października 2020

Źródło: Facebook Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Pękła kolejna psychologiczna granica. Rekordowa liczba zakażeń

0 0

Atak nożownika we Francji! Nie żyją trzy osoby

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij