Publicystyka

Spurek uważa, że aborcja “nie ma nic wspólnego z zabijaniem kogokolwiek”

Od kilku dni na Twitterze prowadzona jest dyskusja pomiędzy eurodeputowaną Zielonych Sylwią Spurek, a nowym ministrem środowiska Grzegorzem Pudą. Rozmowa początkowo dotyczyła tzw. “piątki na zwierząt”, jednak w pewnym momencie zeszła na temat praw człowieka. Wówczas była działaczka Wiosny zamieściła bardzo zaskakujący wpis w którym stwierdziła, iż aborcja “nie ma nic wspólnego z zabijaniem kogokolwiek”.

Dyskusja rozpoczęła się od wywiadu Pudy dla radiowej “Jedynki”, w którym minister sprzeciwiał się ubojowi rytualnemu, z czym w pełni zgodziła się Spurek. Europoseł stwierdziła przy tym, że “piątka dla zwierząt” to dopiero początek zmian, sugerując wprowadzenie kolejnych postulatów w życie np. zakazu działalności ferm przemysłowych czy wstrzymanie dopłat do produkcji mięsa i mleka. Nie przekonało to jednak polityka Prawa i Sprawiedliwości, który napisał, iż wspomniana ustawa “jest zgodna z humanistyczną filozofią, która ukształtowała cywilizację łacińską”, dlatego też nie zamierza zrobić niczego, co przekroczyłoby jej granice.

-Zawsze stawiałem dobro ludzi ponad zwierzętami – przyznał Grzegorz Puda.

Z jakiegoś powodu była zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich uznała, iż minister jest “zastraszany”. Uznała, że likwidacja ferm przemysłowych to nie tylko kwestia praw zwierząt, ale także człowieka czy ochrony klimatu. Stwierdziła nawet, iż zamknięcie wszystkich hodowli przemysłowych to “konieczność”.

 W tym momencie dyskusja na temat “piątki dla zwierząt” zeszła na boczny tor, gdyż Puda skupił się na kwestii praw człowieka. A raczej ich interpretacji przez eurodeputowaną Zielonych, co do której ma obawy. “Zalicza pani do nich zabijanie nienarodzonych dzieci” – napisał polityk PiS.

Na odpowiedź nie musiał długo czekać i zaskoczyła ona z pewnością wielu internautów.

-Czy chodzi Panu Ministrowi o moje stanowisko w sprawie przerywania ciąży? Tak, dostęp do bezpiecznej i legalnej aborcji to prawo człowieka i to nie ma nic wspólnego z zabijaniem kogokolwiek – odpisała Sylwia Spurek.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Pękła kolejna psychologiczna granica. Rekordowa liczba zakażeń

0 0

Atak nożownika we Francji! Nie żyją trzy osoby

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij