Publicystyka

Facebook promuje nowe tęczowe naklejki. Nie będą jednak dostępne w Polsce z powodu “zagrożenia dla osób LGBT”

Portal Facebook zaprezentował nowe tęczowe naklejki i zachęca wszystkich użytkowników do umieszczania ich w postach i komentarzach, aby wyrazić swoją solidarność ze środowiskiem LGBT+. Jednak ta opcja nie będzie dostępna we wszystkich krajach. Przykładem tego jest Polska, a powodem takiego stanu rzeczy ma być “zagrożenie, w jakim znajdują się osoby LGBT” w naszym oraz innych krajach, w którym tęczowe nakładki nie pojawią się.

“Wyraź dumę lub pokaż solidarność ze społecznością LGBTQ+” – zachęca Facebook w poście promującym nowe naklejki, ustanowione w ramach tzw. światowego dnia coming outu.

Jak się jednak okazuje opcja ta nie będzie dostępna we wszystkich krajach na świecie, w tym także w Polsce. Powodem mają być “rzekome zagrożenie, w jakim żyją społeczności LGBT w tych państwach”. Dlatego też władze popularnego portalu zdecydowały się nie udostępniać tej opcji w tychże krajach. Oprócz Polski na liście znalazły się także: Afganistan, Algieria, Azerbejdżan, Bahrajn, Bangladesz, Białoruś, Bhutan, Brunei, Dżibuti, Egipt, Indie, Indonezja, Iran, Irak, Jordania, Kazachstan, Kuwejt, Kirgistan, Liban, Libia, Malezja, Malediwy, Mauretania, Maroko, Nepal, Oman, Pakistan, Palestyna, Katar, Rosja, Arabia Saudyjska, Singapur, Sri Lanka, Sudan, Syria, Tadżykistan, Tunezja, Turkmenistan, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Ukraina, Uzbekistan, Sahara Zachodnia, Jemen.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Pękła kolejna psychologiczna granica. Rekordowa liczba zakażeń

0 0

Atak nożownika we Francji! Nie żyją trzy osoby

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij