Gospodarka

Andrzej Sosnowski: “Kasa Stefczyka to instytucja stworzona w Polsce i pracująca dla polskich rodzin”

– Rok 2019 był – z perspektywy sektora finansowego – rokiem niezwykle dynamicznym i pełnym wyzwań. Kasa Stefczyka może podsumować ten czas jako niezwykle udany zarówno dla samej instytucji – rozwijającej się i zyskującej kolejnych zaufanych klientów – jak i dla członków Kasy, którzy otrzymali do dyspozycji nowe narzędzia do zarządzania swoimi finansami za pośrednictwem technologii internetowych i mobilnych. Z kolei rok 2020 Kasa rozpoczęła od efektownej współpracy z Fundacją MG13 Marcina Gortata mającej na celu podkreślenie naszego zaangażowania społecznego i odpowiedzialności biznesowej – pisze Andrzej Sosnowski, prezes zarządu Kasy Stefczyka, na łamach „Polskiego Kompasu 2020”.

– Jednak 2019 r. został ponad wszelką wątpliwość przyćmiony wydarzeniami, które zaskoczyły nas – i wciąż zaskakują – w świecie globalną pandemią COVID-19. Słowo „koronawirus” – odmieniane przez wszystkie przypadki – znalazło się w centrum uwagi mediów, przedsiębiorców, konsumentów i rządów wszystkich państwa świata. Nie możemy dziś prowadzić rozważań na temat lokalnej i globalnej gospodarki, nie biorąc pod uwagę zmian, jakie w naszym codziennym funkcjonowaniu spowodowała pandemia COVID-19 – zauważa prezes Sosnowski.

Szef Kasy Stefczyka dodaje, że “świat przeszedł transformację – od znaczących zmian w aktywności konsumentów po swoistą rewolucję w prowadzeniu działalności biznesowej”.

– Przekształcenia widoczne są gołym okiem, a w świecie finansów będącym krwiobiegiem gospodarki odczuwane są i długo jeszcze będą w sposób szczególny, nie tylko z powodu relacji na linii firma– klient, lecz także ze względu na decyzje centralne poszczególnych państw zmierzające do pobudzenia gospodarki. Z perspektywy Kasy Stefczyka i jej członków obiektem uwagi jest oczywiście reakcja i postawa polskiej administracji państwowej – zauważa Sosnowski.

– Polska zasłynęła w Europie błyskawicznym wprowadzeniem ograniczeń związanych z rozprzestrzenianiem się COVID-19. Kontrole graniczne i izolacja społeczna sprawiły, że dzisiaj – mimo pojawiających się nadal zakażeń – należymy do niewielkiego grona krajów, którym udało się złagodzić skutki pandemii. Oczywiście złagodzenie nie jest równoznaczne z całkowitym rozwiązaniem problemu – do tego droga daleka i nie do końca wiadomo, czy w ogóle możliwa. Niemniej właśnie Polska oparła się pandemii skutecznie, zarówno w wymiarze społecznym, jak i gospodarczym. W tym ostatnim aspekcie z pewnością kluczowe były pakiety antykryzysowe przygotowane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości w celu ustabilizowania sytuacji przedsiębiorców i zapewnienia ciągłości działania firm obecnych na naszym rynku. I tu – co warto zaznaczyć – polska administracja pokazała, że nawet w obliczu potężnego kryzysu i zagrożenia można zrobić niemało w celu wsparcia działalności biznesowej. Rząd nie rozłożył rąk i nie stwierdził, że „taki mamy klimat”. Znalazły się środki i sposoby na ich dystrybucję. Pokazano – podobnie jak przy wcześniejszych programach socjalnych – że państwo może w racjonalny sposób stymulować rozwój gospodarczy, a Polskę stać na to, aby wesprzeć swoich obywateli. To znamienne i godne wspomnienia, bowiem przez wiele lat politycy, eksperci i ekonomiści wmawiali nam, że jest inaczej – pisze prezes Kasy Stefczyka.

Więcej o tym, że “patriotyzm gospodarczy nabiera zupełnie innego wymiaru”, co ważne jest szczególnie dziś, w obliczu globalnej pandemii i nie jest to już wyłącznie sposób na poprawę
konkurencyjności krajowych przedsiębiorstw, ale “przede wszystkim droga do zapewnienia Polsce szeroko rozumianego bezpieczeństwa ekonomicznego” pisze Andrzej Sosnowski, prezes zarządu Kasy Stefczyka, w pełnej wersji „Polskiego Kompasu 2020”.

 

Źródło: Stefczyk.info Autor: red.
Fot. Stefczyk.TV

Polecane artykuły

0 0

Ważny apel premiera: dziś wszyscy musimy się zjednoczyć

0 0

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski

0 0

Sędzia Wojciech Ł. odpowie za fałszywe oskarżenia?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij