Publicystyka

Szumnie zapowiadana “Nowa Solidarność” będzie “Ruchem”? Internauci szydzą z falstartu inicjatywy Trzaskowskiego

Już 17 października Rafał Trzaskowski ogłosi start swojego nowego ruchu. No właśnie – “Ruchu”, a nie “Nowej Solidarności”, którą tak szumnie zapowiadano od dłuższego czasu. Nazwa z pewnością nie jest zbyt przyciągająca dla potencjalnych zainteresowanych inicjatywą prezydenta Warszawy, a internauci nie skąpią złośliwości pod wpisem polityka, który starał się zachęcić Polaków do zasilenia szeregów powoływanego przez niego podmiotu.

Utworzenie ruchu Trzaskowskiego zostało zapowiedziane przez samego polityka jeszcze w połowie lipca po przegranych wyborach prezydenckich, kiedy spotkał się z mieszkańcami Gdyni i okolic. Szumnie zapowiadano wielką inicjatywę, nazywaną roboczo “Nową Solidarnością”, jednak na zapowiedziach zwykle się kończyło. Inauguracja inicjatywy włodarza stolicy była nieustannie przekładana i zbiegała się m.in. z awarią oczyszczalni ścieków “Czajka”. Ostatecznie wszystko jednak wskazuje na to, iż zadebiutuje ona 17 października, o czym poinformował sam Trzaskowski w swoim wpisie zachęcającym do zapisów.

“Startujemy z ruchem” – taką nazwę nosi strona internetowa, na której można zapisywać się powoływanego przez prezydenta Warszawy podmiotu. Czy jednak rzeczywiście cała inicjatywa będzie nosiła nazwę “Ruch” czy też może “Fundacja Rafała Trzaskowskiego” – bowiem taki tytuł nosi administrator danych witryny. Zgodnie z informacjami ujawnionymi przez portal “Tygodnik Solidarności” we wspominanej fundacji jej jedynym członkiem i zarazem prezesem jest właśnie polityk Koalicji Obywatelskiej. Rejestry nie pokazują żadnych innych informacji na temat jej “innych członków”.

Jak na całą inicjatywę zareagowali internauci? W zdecydowanej większości ironicznie. Część z nich wskazuje na mało ambitną nazwę “Ruch”, w porównaniu do szumnie zapowiadanej “Nowej Solidarności”, inni zaś szydzą ze sloganów użytych przez Trzaskowskiego. Wspomniane “Startujemy z ruchem” czy zamieszczone we wpisie zachęcającym do dołączenia “pomaszerujemy w kierunku poszukiwania” nie są uznawane przez Polaków jako górnolotne hasła, które gwarantowałyby niezwykłą intensywność w zapisywaniu się do podmiotu powoływanego przez Trzaskowskiego.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Tysol/ Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij