Wiadomości sportowe z kraju i świata

Udało się! Iga Świątek w finale Roland Garros!

Iga Świątek pokonała Nadię Podoroską w półfinale Roland Garros. Tym samym w sobotę 19-letnia tenisistka zawalczy zagra w finale słynnego turnieju.

Świątek od początku była faworytką tego spotkania. Doszła do półfinału w pięknym stylu, nie tracąc ani jednego seta i pokonując m.in. byłą mistrzynię Simonę Halep. Podoroska musiała za to odbyć o trzy spotkania więcej aby też znaleźć się w półfinale.

Polska zawodniczka od początku dominowała na korcie i już w drugim gemie przełamała rywalkę. Często zmieniała styl gry, od szybkiego i agresywnego po bardziej techniczny, imponowała też forehandami. Podoroska nie potrafiła znaleźć na to odpowiedzi i przegrała pierwszy set 6:2. W drugim secie Polka poradziła sobie jeszcze lepiej i zakończyła go z wynikiem 6:1.

Dzięki temu zwycięstwu Świątek po raz pierwszy w karierze awansowała do finału Wielkiego Szlema. Finał Roland Garros odbędzie się w sobotę. Świątek zmierzy się w nim z lepszą z pary Petra Kvitova (Czechy) – Sofia Kenin (USA).

Źródło: Stefczyk.info na podst. sport.pl Autor: WM