Kraj

To się nie spodoba Michnikowi. Sąd podjął decyzję ws. “Gazety Wyborczej”

“Gazeta Wyborcza” będzie musiała zamieścić sprostowanie dotyczące artykułu opublikowanego na początku bieżącego roku – zdecydował Sąd Apelacyjny w Warszawie, który oddalił apelację naczelnego “GW”, Adama Michnika.

Sprawa dotyczy publikacji “Rok ważnych zmian”, która ukazała się w trójmiejskim wydaniu “Gazety Wyborczej”. Artykuł zawierał nieprawdziwe informacje o postawionym przez obóz rządowy ultimatum wobec władz miasta Gdańsk ws. Europejskiego Centrum “Solidarności”.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego postanowiło zaskarżyć wspomniany materiał prasowy, domagając się jego sprostowania. Sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w Warszawie, który przychylił się do argumentacji resortu i zobowiązał redaktora naczelnego do zamieszczenia korekty. Adam Michnik jednak nie zgodził się z treścią orzeczenia, od którego się odwołał.

Podczas wczorajszej rozprawy Sąd Apelacyjny w Warszawie zdecydował o oddaleniu apelacji dziennikarza. Wyrok jest prawomocny, dlatego też dziennik w niedługim czasie będzie musiał zamieścić sprostowanie dotyczące artykułu opublikowanego na początku bieżącego roku.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Ważny apel premiera: dziś wszyscy musimy się zjednoczyć

0 0

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski

0 0

Sędzia Wojciech Ł. odpowie za fałszywe oskarżenia?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij