Publicystyka

Żenujący wpis Radka Sikorskiego. Znowu nie potrafił powstrzymać języka

Nie milkną echa po wczorajszych publikacjach dotyczących zapowiadanej rekonstrukcji rządu i prawdopodobnego składu Rady Ministrów. Swoją opinią na temat jednego z typowanych przyszłych ministrów podzielił się były szef polskiej dyplomacji, niedoszły Komisji Europejskiej, europoseł Koalicji Obywatelskiej Radosław Sikorski.

Sikorski w swoim stylu, siląc się na subtelną ironię nazwał dr hab. Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, byłego wojewodę lubelskiego, a obecnie posła PiS typowanego do roli Ministra Nauki i Edukacji Przemysława Czarnka “nieukiem i chamem”.

– Osobom oburzającym się na zapowiadaną nominację Pana Posła CzarnekP, profesora KUL, na ministra nauki i szkolnictwa w rządzie pisorgpl sugeruję pod rozwagę, że ten homofob, nieuk i cham będzie personifikacją poziomu umysłowego obecnej władzy oraz jej zaplecza intelektualnego – napisał na Twitterze słynny oksfordzki dżentelmen, słynący z bogatego i wyrafinowanego słownictwa i niebanalnych porównań u Sowy mieszkaniec willi w Chobielinie.

 

Zarzuty prawdopodobnie najbardziej zadufanego w sobie  byłego ministra spraw zagranicznych szybko wyśmiała znana lubelska konserwatywna działaczka Irena Szafrańska, która byłego wojewodę zna od lat.

Opiekował się chorymi rodzicami, wychowywał młodsze rodzeństwo, sam się kształcił i ich wykształcił. Jest profesorem kontytucjonalistą KUL – napisała w jednym z Twittów.

Opinia Szafrańskiej nie jest odosobniona. W samym województwie lubelskim, Czarnek, który zawsze miał swoje zdanie i nigdy nie bał się go wypowiedzieć, jest niezwykle popularny, co potwierdziły ostatnie wybory parlamentarne, w których zdobył rekordową liczbę głosów w swoim okręgu (87 tys.) blisko dwa razy więcej niż jego kontrkandydatka z PO Joanna Mucha.

Źródło: stefczyk.info/Twitter Autor: pf
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Ważny apel premiera: dziś wszyscy musimy się zjednoczyć

0 0

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski

0 0

Sędzia Wojciech Ł. odpowie za fałszywe oskarżenia?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij