Świat

Kreml twierdzi, że CIA szkoli w Polsce białoruskich ekstremistów

Dyrektor Służby Wywiadu Zagranicznego (SWR) Rosji Siergiej Naryszkin wystąpił z absurdalnym oskarżeniem. Stwierdził, że CIA i Pentagon szkolą m.in. u nas białoruskich ekstremistów.

Naryszkin oświadczył, że amerykański Departament Stanu „rozpoczął działania w celu podłączenia elementów ekstremistycznych do protestów na Białorusi”. Ci ekstremiści mają być według niego szkoleni przez CIA i Pentagon w Polsce, a także na Ukrainie, w Gruzji i w krajach bałtyckich.

Szef SWR, nie przedstawiając żadnych dowodów na poparcie swoich słów oświadczył, że Stany Zjednoczone „używają najbardziej nieuczciwych metod w celu destabilizowania sytuacji na Białorusi”. Dodał, że współpracując z białoruską opozycją próbują wzmocnić aktywność radykalnych nacjonalistów.

Naryszkin stwierdził również, że ukrywający się za granicą przeciwnicy reżymu Łukaszenki przygotowują również prowokacje. Ma ona polegać na doprowadzeniu do aresztowania lub nawet zabójstwa któregoś z cieszących się autorytetem duchownych katolickich. Ma to mieć na celu wywołanie konfliktu między ludnością prawosławną i katolikami i skłonić tych drugich do większego udziału w protestach. Miałoby to również skłonić Watykan do większego zaangażowania w konflikt między władzami Białorusi i opozycją.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Ważny apel premiera: dziś wszyscy musimy się zjednoczyć

0 0

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski

0 0

Sędzia Wojciech Ł. odpowie za fałszywe oskarżenia?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij