Kraj

Aktywista LGBT który zaatakował antypedofilską furgonetkę w Gdańsku usłyszał zarzuty

Aktywista, który dopuścił się w Gdańsku ataku na antypedofilską furgonetkę Fundacji Pro Prawo do Życia zgłosił się na policję. Usłyszał zarzut niszczenia mienia.

Do ataku doszło w gdańskiej Oliwie w sobotę. Ok. 17 furgonetka została zatrzymana na wjeździe na ulicę Opacką przez szarą Toyotę która zablokowała jej drogę. Z samochodu wyszedł 25-letni mężczyzna, który zaatakował furgonetkę urywając w niej lusterko i tablicę rejestracyjną oraz kopiąc w karoserię. Kiedy zaczął odchodzić furgonetka ruszyła za nim. W pewnym momencie odwrócił się, zniszczył drugie lusterko i urwał drugą tablicę. Po pokazaniu pasażerom furgonetki wulgarnego gestu zaczął uderzać tablicą w szybę pasażera, następnie rozbił przednią szybę.

Po ataku Toyota ruszyła dalej a mężczyzna odszedł szybkim krokiem pomiędzy pobliskie kroki. Portal TVP Info ustalił, że Toyota należała do jednej z gdańskich firm zajmującej się dystrybucją części elektronicznych. Firma odmówiła im jakichkolwiek komentarzy w tej sprawie.

Jak ujawniła oficer prasowa gdańskiej policji po telefonie od policjantów mężczyzna sam zgłosił się na komisariat. Usłyszał zarzut niszczenia mienia. Fundacja obliczyła swoje straty na 4,4 tysiąca złotych.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Ważny apel premiera: dziś wszyscy musimy się zjednoczyć

0 0

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski

0 0

Sędzia Wojciech Ł. odpowie za fałszywe oskarżenia?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij