Świat

Przedszkolanka otruła 25 dzieci, jedno z nich zmarło. Jest wyrok w sprawie przerażającej zbrodni

Sąd w prowincji Henan w środkowych Chinach skazał na śmierć przedszkolankę Wang Yun, która w marcu ubiegłego roku zatruła 25 dzieci, w wyniku czego jedno z nich zmarło – podały chińskie media. Zatrucie dzieci wstrząsnęło chińską opinią publiczną.

Dzieci trafiły do szpitala po zjedzeniu owsianki, którą podano im na śniadanie w przedszkolu w mieście Jiaozuo w Henanie. Według sądu Wang dodała do owsianki azotynu sodu, by zemścić się na koledze z pracy, z którym się pokłóciła.

Azotyn sodu jest używany do peklowania mięsa, ale w dużych ilościach może być toksyczny. Jedno z zatrutych dzieci zmarło w styczniu po 10 miesiącach walki o życie w szpitalu.

Przedszkolanka twierdzi, że chciała otruć tylko nauczyciela i nie brała pod uwagę, że może zaszkodzić dzieciom.

Sąd w Jiaozuo uznał, że Wang kierowała się „nikczemnymi pobudkami”, a jej działanie doprowadziło do poważnych konsekwencji. W poniedziałek kobieta została skazana na śmierć.

Według sądu Wang sięgnęła po azotyn sodu już wcześniej, na początku 2017 roku, by otruć swojego męża, z którym kłóciła się o „sprawy życia codziennego”. Mężczyzna doznał wtedy lekkiego zatrucia – przekazał portal Pengpai Xinwen.

Chińskie władze nie ujawniają, ile w kraju wykonuje się wyroków śmierci. Organizacje praw człowieka sądzą, że co roku dochodzi do tysięcy egzekucji. Wyroki wykonywane są przez zastrzyk trucizny albo rozstrzelanie – podała BBC.

 

Źródło: PAP Autor: Andrzej Borowiak z Kantonu 
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Ważny apel premiera: dziś wszyscy musimy się zjednoczyć

0 0

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski

0 0

Sędzia Wojciech Ł. odpowie za fałszywe oskarżenia?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij