Gospodarka

Premier Morawiecki: “Inni tylko mówią o konieczności obniżania podatków, my je realnie i sukcesywnie obniżamy”

– Wielu polityków dużo mówi o obniżaniu podatków, ale gdy mają taką możliwość, nigdy tego nie robią. My je realnie i sukcesywnie obniżamy. Właśnie wprowadziliśmy zmiany, które pozostawią w kieszeniach tysięcy przedsiębiorców kilka miliardów złotych. Szczegóły przedstawiam w specjalnym filmie, który nagrałem na ten temat – poinformował na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

– Obiecaliśmy polskim przedsiębiorcom niższe i prostsze podatki i kolejny raz dotrzymujemy umowy – przypomniał szef rządu i przedstawia plan, który wdraża Prawo i Sprawiedliwość.

– Po pierwsze, najpierw obniżyliśmy CIT z 19% na 15% i teraz do 9% – mówił premier. Morawiecki dodał też, że blisko dwukrotnie podniesiony został limit przychodów pozwalający na skorzystanie z niższego CIT-u.

– To oznacza niższe podatki dla 11 tysięcy podatników, głównie małych i średnich firm – mówił.

Premier wspomniał też o podniesieniu progu przychodowego dla firm ubiegających się o estoński CIT do 100 milionów złotych. Ponadto limit uproszczonego rozliczania PIT zostanie podniesiony aż ośmiokrotnie, do dwóch milionów euro przychodu.

– Inni tylko mówią o konieczności obniżania podatków, my je realnie i sukcesywnie obniżamy – zakończył premier.

Wielu polityków dużo mówi o obniżaniu podatków, ale gdy mają taką możliwość, nigdy tego nie robią. My je realnie i…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Wtorek, 29 września 2020

Źródło: Stefczy.info za FB Autor: red.
Fot. PAP

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij