Kraj

Nowa, zaskakująca nominacja w rządzie. Pojawi się minister ds. “walki z lewacką ideologią”

Michał Woś z Solidarnej Polski ma stanąć na czele zupełnie nowego resortu w Radzie Ministrów, który będzie zajmował się kwestiami światopoglądowymi – informuje “Dziennik Gazeta Prawna”. 

Temat LGBT od dłuższego czasu nie znika z ogólnopolskiej dyskusji w Polsce. W ostatnich miesiącach doszło m.in. do zatrzymania aktywisty “Stop Bzdurom” Michała Sz., nazywanego też “Margot” za zniszczenie ciężarówki Fundacji Pro Prawo do Życia i zaatakowania jej kierowcy, co wzbudziło ogromny sprzeciw ze strony tęczowego środowiska, pojawiła się także prowokacja Barta Staszewskiego z tabliczkami “Stref wolnych do LGBT”, przez którą Polska została zaatakowana na forum międzynarodowym m.in. przez Ursulę von der Leyen czy Joe Bidena, a ostatnio pojawił się także list podpisany przez grupę 50 ambasadorów nt. Parady Równości i praw LGBT. Choć w tym ostatnim przypadku politycy Zjednoczonej Prawicy wskazują, iż podobne pisma pojawią się co roku, to jednak przyznają, iż zupełnie nowego znaczenia nadała mu Georgette Mosbacher swoim tweetem nt. “praw człowieka, które nie są ideologią, a są uniwersalne”.

Według “DGP” temat LGBT stał się już męczący zarówno dla Prawa i Sprawiedliwości, jak i prezesa tej partii Jarosława Kaczyńskiego. Dlatego jest też szykowana specjalna nominacja w nowym, zrekonstruowanym rządzie. Zgodnie z informacjami dziennika nowa umowa koalicyjna zezwala Solidarnej Polsce i Porozumieniu wybranie po jednym ministrze bez teki w kancelarii premiera, po czym polityk z formacji Zbigniewa Ziobry miałby się zajmować “prawami obywatelskimi i tożsamością europejską”. W domyśle ma przede wszystkim zajmować się zwalczał “lewacką agendą”.

 Oczywiście jego moc sprawcza zależeć będzie od instrumentów, jakimi będzie dysponował. A tu wiele zależy od PiS i premiera Morawieckiego – powiedział jeden z rozmówców dziennika z obozu rządowego.

Według ustaleń szykowany na to stanowisko jest Michał Woś.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Dziennik.pl Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Ważny apel premiera: dziś wszyscy musimy się zjednoczyć

0 0

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski

0 0

Sędzia Wojciech Ł. odpowie za fałszywe oskarżenia?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij