Kraj

Znamy skład nowego rządu. Wyciekły nazwiska nowych ministrów

Można się spodziewać, że już w w środę poznamy skład nowego gabinetu premiera Mateusza Morawieckiego. Najpierw rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska, poinformowała na Twitterze o zakończeniu posiedzenia Rady Koalicji, podczas którego zaakceptowano skład rządu, a kilka godzin później do sprawy odniósł się rzecznik gabinety Mateusza Morawieckiego Piotr Müller.

“Odbyło się posiedzenie Rady koalicji, na którym ostatecznie zaakceptowano skład rządu” – napisała na Twitterze rzecznik PiS.

Rzecznik rządu był pytany w TVP Info o ostatnie rozmowy koalicyjne w ramach Zjednoczonej Prawicy i o to, czy były jeszcze jakieś zmiany dotyczące składu rządu.”Nic się już nie zmieniało, jedynie koalicjanci przedstawili swoje rekomendacje w tych pozostałych obszarach, które mieli. Czyli mają jednego ministra resortowego i jednego ministra w randze konstytucyjnej, tzw. ministra bez teki, ale z portfolio, które będziemy jutro komunikować” – zapowiedział rzecznik rządu.Jak zaznaczył, w umowie koalicyjnej jest też wskazana liczba sekretarzy i podsekretarzy stanu.”Ale jutro będą wszystkie szczegóły dotyczące tej głównej struktury rządu i najprawdopodobniej już jutro wszystkie te informacje zostaną przedstawione” – zapowiedział Müller.Dopytywany, czy to oznacza, że w środę oficjalnie zostanie przedstawiony skład rządu po rekonstrukcji, rzecznik rządu odpowiedział: “faktycznie wszystko wskazuje na to, że jutro już będzie”.

“Jest kwestia ustalenia terminarza z panem prezydentem” – dodał. “Ale myślę, że jest szansa, byśmy poznali w najbliższym czasie nazwiska i strukturę (rządu)” – podkreślił Müller.

Aktualizacja:

Jak poinformował portal tysol.pl, powołując się na niemiecko-szwajcarski portal Onet.pl znany jest już skład nowego gabinetu. W rozdaniu po rekonstrukcji premierem pozostaje Mateusz Morawiecki. Nowym wicepremierem został Jarosław Kaczyński, który będzie szefem Komitetu ds. bezpieczeństwa państwa. Kolejni wicepremierzy: Piotr Gliński – Minister Kultury i Sportu, Jacek Sasin – Minister Aktywów Państwowych, Jarosław Gowin – minister Rozwoju i Pracy.

Ministrowie:

Ministerstwo Infrastruktury – Andrzej Adamczyk
Ministerstwo Rolnictwa – Grzegorz Puda
Ministerstwo Obrony Narodowej – Mariusz Błaszczak
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych – Mariusz Kamiński
Ministerstwo Spraw Zagranicznych – Zbigniew Rau
Ministerstwo Środowiska i Klimatu – Michał Kurtyka
Ministerstwo Finansów – Tadeusz Kościński
Ministerstwo Edukacji i Nauki – Przemysław Czarnek
Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej – Marlena Maląg
Ministerstwo Zdrowia – Adam Niedzielski
Ministerstwo Sprawiedliwości – Zbigniew Ziobro
Minister – członek Rady Ministrów ds. obywatelskich i tożsamości europejskiej – Michał Woś.

Choć nazwisk jeszcze nie ogłoszono oficjalnie politycy rządzącej koalicji uchylają kolejnych rąbków tajemnicy.

Nazwisko jednego z wiceministrów zdradził europoseł Adam Bielan.

– Gratulacje dla posła Michała Cieślaka! Michał uzyskał właśnie rekomendacje prezydium Porozumienia i obok prezesa Jarosłąwa Gowina będzie naszym reprezentantem w Radzie Ministrów. – napisał na Twitterze.

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Ważny apel premiera: dziś wszyscy musimy się zjednoczyć

0 0

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski

0 0

Sędzia Wojciech Ł. odpowie za fałszywe oskarżenia?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij