Kraj

Wściekły atak żony Radosława Sikorskiego na Trumpa i Dudę. “Nie wiem, jak można zagłosować na ewidentnego debila”

Anne Appelbaum, żona Radosława Sikorskiego oraz dziennikarka “The Washington Post” wydała niedawno kolejną książkę, stanowiącą wywiad rzekę, pot. “Matka Polka”. Kobieta mówi w niej sporo o szacunku wobec demokracji, by po chwili zaatakować prezydenta Andrzeja Dudę i Donalda Trumpa, a także zakpić z ich wyborców. Applebaum jest na tyle wściekła na wybory Polaków i Amerykanów, że zastanawia się nawet czy tym krajom demokracja jest “potrzebna”.

Żona eurodeputowanego Koalicji Obywatelskiej sporo uwagi poświęciła zarówno prezydentowi Polski, jak i Stanów Zjednoczonych, których wyborów na te stanowiska nie akceptuje. Co więcej nie rozumie także dlaczego miliony Polaków oraz Amerykanów zdecydowało się oddać swoje głosy odpowiednio na Andrzeja Dudę i Donalda Trumpa. Zrodziło to w niej nawet wątpliwości, czy obydwóm narodom jest potrzebna demokracja.

-Jeśli ludzie są w stanie oddać głos na kogoś takiego jak Trump, ewidentnego debila, który nic nie rozumie, mówi sloganami na zmianę z hasłami rasistowskimi, lub Duda, który bredzi o Unii Europejskiej, wtedy trzeba zapytać po pierwsze, czy demokracja jest możliwa i po drugie, czy jest potrzebna – czytamy w książce Applebaum, która uważa, że głosowanie na Andrzeja Dudę oraz Donalda Trumpa jest działaniem “wbrew pojęciu szacunku”.

Przyznała również, iż nie zaprosiłaby żadnego z tych polityków do swojego domu. Twierdzi, że na taki gest zdecydowałaby się np. w przypadku rodziny Komorowskich, Obamów czy Clintonów, jednak nie w przypadku obecnych przywódców Polski oraz USA.

Dodaje również, iż jej niechęć do obydwóch przywódców “nie wynika z podłoża politycznego, a jedynie z powodu ich charakterów i osobistych przymiotów”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Ważny apel premiera: dziś wszyscy musimy się zjednoczyć

0 0

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski

0 0

Sędzia Wojciech Ł. odpowie za fałszywe oskarżenia?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij