Kraj

Mosbacher i inni ambasadorowie publikują list otwarty ws. praw LGBT. Mocna odpowiedź Brudzińskiego!

Georgette Mosbacher, wraz z 50 innymi ambasadorami w Polsce, opublikowała list otwarty w którym domaga się poszanowania praw osób LGBT. Mocną odpowiedź wystosował europoseł Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński, który chciałby, aby przedstawiciele dyplomatyczni równie głośno krzyczeli, kiedy aktywiści spod tęczowej flagi atakują działaczy pro-life.

– Prawa człowieka to nie ideologia – są one uniwersalne – napisała Mosbacher na Twitterze, udostępniając link do strony amerykańskiej ambasady, gdzie został opublikowany list ok. 50 przedstawicieli placówek dyplomatycznych w Polsce.

“Chcemy wyrazić nasze poparcie dla starań o uświadamianie opinii publicznej w kwestii problemów, jakie dotykają społeczność gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transpłciowych i interpłciowych (LGBTI) oraz innych mniejszości w Polsce stojących przed podobnymi wyzwaniami” – czytamy w piśmie, którego sporządzenie koordynowała ambasada Królestwa Belgii w Polsce.

Do całej sprawy, również na Twitterze, odniósł się eurodeputowany PiS Joachim Brudziński. Były szef MSWiA zamieścił aż cztery wpisy, w których wyraził nadzieję, że zarówno Mosbacher, jak i pozostali ambasadorowie będą równie mocno się udzielać w innych sprawach. Wspomniał tutaj m.in. o chrześcijanach wyrzucanych z pracy za cytowanie Biblii, zmuszanych do oddawania w poradniach rodzinnych sierot do adopcji dla par homoseksualnych czy nawet mordowanych w wielu krajach. Polityk poruszył też kwestię zamykanych w więzieniach działaczach pro-life, którzy nie jednokrotnie stawali się obiektami ataków ze strony aktywistów LGBT. Wyraził także nadzieję, że dyplomaci przestaną powielać także fake newsa nt. “stref wolnych od LGBT”.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Ważny apel premiera: dziś wszyscy musimy się zjednoczyć

0 0

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski

0 0

Sędzia Wojciech Ł. odpowie za fałszywe oskarżenia?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij