Kraj

Ukłon władz UJ w stronę studentów LGBT. Wykładowcy będę musieli zwracać się do nich po imieniu, które sami wybiorą

Władze Uniwersytetu Jagiellońskiego postanowiły wyjść naprzeciw oczekiwaniom studentów ze środowiska LGBT wprowadzając nowy system, dzięki któremu wyświetlane będą ich imiona zgodnie z odczuwaną przez nich płcią – informuje Radio Eska.

Aktualizacja objęła system internetowy UJ i ma ona spełniać oczekiwania zarówno osób transpłciowych, jak i niebinarnych, reprezentowanych przez organizację TęczUJ. Według władz uczelni do tej pory tej mieli oni odczuwać “brak akceptacji”, co miało doprowadzić do wielu problemów na tle psychicznym skutkujących m.in. niską frekwencją na zajęciach czy nawet załamaniem nerwowym. Bowiem do tej pory system przedstawiał studentów zgodnie z ich imionami nadanymi przy narodzinach oraz płcią biologiczną.

Nowa aplikacja będzie obejmowała specjalną nakładkę informatyczną, która zostanie doinstalowana do systemów na co dzień wykorzystywanych przez wykładowców do prowadzenia zajęć. Rozszerzenie będzie wyświetlało m.in. imię danego zgodnie zgodnie z płcią przez niego odczuwaną.

– Wykładowca albo po prostu odmawiał zwracania się danym imieniem do danej osoby, albo kompletnie ignorował taką osobę, albo nie chciał wpuszczać takiej osoby na zajęcia – tłumaczyła jedna z inicjatorek całej akcji.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Radio Eska Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Ważny apel premiera: dziś wszyscy musimy się zjednoczyć

0 0

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski

0 0

Sędzia Wojciech Ł. odpowie za fałszywe oskarżenia?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij