Kraj

Pandemia nie odpuszcza. Ponad półtora tysiąca nowych zakażeń

Ministerstwo Zdrowia opublikowało kolejny raport o pandemii koronawirusa. Niestety nie ma w nim dobrych informacji.

MZ poinformowało, że w ciągu ostatniej doby miało miejsce aż 1584 nowych infekcji chińskim koronawirusem. Najwięcej było ich w województwie małopolskim (259), wielkopolskim (167) i kujawsko-pomorskim (166). Najmniej w warmińsko-mazurskim (43), świętokrzyskim (41), opolskim (32) i lubuskim (12).

Rekord nowych zakażeń padł dzień wcześniej. W piątek poinformowano o 1587 nowych przypadkach. Polska nie jest jedynym państwem z tak dużymi wzrostami, praktycznie na całym świecie sytuacja jest równie zła. Zdaniem ekspertów może to mieć związek z tym, że koronawirus wielu ludziom już spowszedniał, przez co nie dochowują oni wystarczająco starannie zasad bezpieczeństwa.

MZ poinformowała również o kolejnych 32 ofiarach śmiertelnych. Najmłodszą była 38-letnia kobieta z Raciborza, najstarszą 99-letnia kobieta z Gdańska. Większość miała choroby współistniejące. Łączna liczba zgonów na chińskiego wirusa w Polsce wynosi obecnie 2424 osoby.

Od dzisiaj wchodzi w życie także nowa lista powiatów w tzw. czerwonych i żółtych strefach, gdzie obowiązują ostrzejsze restrykcje. Do strefy czerwonej przeszły ze strefy żółtej powiaty głubczycki i kartuski. W strefie żółtej znalazło się aż 19 powiatów: brzeski (woj. opolskie), suski, limanowski, myślenicki, nowotarski i tatrzański (woj. małopolskie), trzebnicki (woj. dolnośląskie), otwocki i przasnyski (woj. mazowieckie), kłobucki (woj. śląskie), Sopot (woj. pomorskie), działdowski i nidzicki (woj. warmińsko-mazurskie), piotrkowski (woj. łódzkie), międzychodzki i gostyński (woj. wielkopolskie), bytowski (woj. pomorskie), milicki (woj. dolnośląskie) i aleksandrowski (woj. kujawsko-pomorskie).

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Ważny apel premiera: dziś wszyscy musimy się zjednoczyć

0 0

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski

0 0

Sędzia Wojciech Ł. odpowie za fałszywe oskarżenia?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij