Kraj

Jakie warunki przyjęto w umowie koalicyjnej? Podano nieoficjalne ustalenia

W sobotę liderzy Zjednoczonej Prawicy ogłosili zawarcie nowej umowy koalicyjnej. Co zostało w niej zawarte? Nieoficjalne ustalenia w tej sprawie podają “Fakty TVN”.

– Zostało zawarte porozumienie – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński – Jestem przekonany, że dzisiejszy dzień dobrze zapisze się w naszej historii. Mamy przed sobą 3 lata do kolejnych wyborów. Jestem pewien, że będą one dobrze wykorzystane dla Polski.

W spotkaniu przy ul. Nowogrodzkiej wzięli udział także liderzy pozostałych ugrupowań wchodzących w skład Zjednoczonej Prawicy – Zbigniew Ziobro z Solidarnej Polski oraz Jarosław Gowin z Porozumienia – a także premier Mateusz Morawiecki.

Według nieoficjalnych ustaleń stacji TVN24 nowa umowa koalicyjna zapewnia koalicjantom Prawa i Sprawiedliwości po jednym resorcie w nowym, zrestrukturyzowanym rządzie. Dodatkowo przedstawiciele Solidarnej Polski i Porozumienia mają otrzymać po jednym stanowisku ministerialnym w kancelarii premiera. Zawarta została w niej także deklaracja wspólnego startu w wyborach parlamentarnych, które odbędą się w 2023 roku.

Oprócz tego Gowin i Ziobro zobowiązali się do uzgadniania w ramach koalicji wszystkich projektów zgłaszanych przez ich ugrupowania. Natomiast w kontekście ustawy o ochronie zwierząt, która w ostatnich dnia poróżniła Zjednoczoną Prawicy, partie uzgodniły, iż podejmą dyskusję w tej sprawie dopiero potem, jak pracę nad projektem skończy Senat.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVN24 Autor: JD
Fot. PAP/Radek Pietruszka

Polecane artykuły

0 0

Ważny apel premiera: dziś wszyscy musimy się zjednoczyć

0 0

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski

0 0

Sędzia Wojciech Ł. odpowie za fałszywe oskarżenia?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij