Świat

Cyberatak przeciwko Węgrom. Hakerzy zaatakowali z rosyjskich oraz chińskich serwerów

Jak informuje portal Deutsche Welle węgierska sieć telekomunikacyjna i instytutu finansowe zostały zaatakowane przez hackerów. Cyberatak został przeprowadzany z serwerów pochodzących z Rosji, Wietnamu i Chin.

Do ataku doszło w czwartek. Według władz koncernu Magyar Telekom został on przeprowadzony w kilku etapach, przez co niektóre instytucje finansowe na Węgrzech musiały zrobić tymczasowe przerwy w dostawie usług.

Według Deutsche Welle chodziło o tzw. atak DDoS, który polega na obciążeniu systemu wielką ilością danych, powodując w konsekwencji jego paraliż. W tym przypadku atak został przeprowadzony na ogromną skalę, gdyż według szacunków ilość danych przekraczała dziesięciokrotnie zwyczajową normę stosowaną w tego typu atakach. Spółka Magyar Telekom uważa go nawet za jeden z największych ataków hackerskich przeprowadzonych na Węgrzech.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Deutsche Welle Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Ważny apel premiera: dziś wszyscy musimy się zjednoczyć

0 0

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski

0 0

Sędzia Wojciech Ł. odpowie za fałszywe oskarżenia?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij