Kraj

Zderzyły się dwa autokary wiozące dzieci

W miejscowości Panki (woj. śląskie) doszło do groźnego wypadku. Zderzyły się dwa autobusy wiozące dzieci.

Do wypadku doszło po 15 na skrzyżowaniu drogi gminnej z ulicy Górniczej w Pankach z drogą wojewódzką 449. Według wstępnych ustaleń kierowca autobusu wyjeżdżającego z drogi gminnej wymusił pierwszeństwo na kierowcy autokaru relacji Częstochowa-Opole. Ten nie zdążył wyhamować i doszło do zderzenia.

Starosta kłobucki Henryk Kiepura ujawnił, że oba autobusy biorące udział w tej kolizji były autobusami szkolnymi. Jeden z nich był niemal pusty, znajdowały się w nim trzy osoby. Łącznie w wypadku brało udział ok. 50 uczniów.

Na miejsce wypadku wysłano 4 karetki i dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jedenaście osób odniosło rany, w tym cztery poważne ale nie zagrażające życiu. Rany odnieśli obaj kierowcy, z których jeden został odtransportowany do szpitala śmigłowcem, ośmioro dzieci i jedna opiekunka. Biorącym udział w wypadku dzieciom i ich rodzicom zapewniono pomoc psychologiczną.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: WM
Fot. Twitter

Polecane artykuły

0 0

Ważny apel premiera: dziś wszyscy musimy się zjednoczyć

0 0

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski

0 0

Sędzia Wojciech Ł. odpowie za fałszywe oskarżenia?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij