Kraj

Profanacja polskich barw i symboli narodowych przez Komisję Europejską. Europosłowie PiS żądają wyjaśnień

Na fasadzie budynku Komisji Europejskiej pojawiła się profanacja polskiej flagi oraz herbu narodowego, które zostały wyświetlone w specjalnej iluminacji w barwach tęczy środowisk LGBT. Witold Waszczykowski wraz z grupą europosłów Zjednoczonej Prawicy domaga się wyjaśnień od organu unijnego.

Wizualizacja została wyświetlona 22 września późnym wieczorem. Przedstawia ona dwa polskie symbole narodowe, które zostały sprofanowane. Biały orzeł ze złotą koroną został umieszczony na tęczowym polu tarczy, z kolei flaga państwowa przybrała barwy biało-tęczowe, zamiast biało-czerwonych. Pojawił się również napis “nie jesteśmy ideologią, tylko obywatelami Polski”.

Chociaż za całą akcją stoi Stowarzyszenie Kampania Przeciwko Homofobii, to jednak najwięcej słów krytyki skierowano w stronę Komisji Europejskiej, która wydała zgodę na wyświetlenie iluminacji na jej budynku. Oburzenie, z powodu całego zajścia, wyraziło miliony Polaków, w tym także europosłowie Zjednoczonej Prawicy. Witold Waszczykowski przesłał interpelację do Komisji Europejskiej w tej sprawie, pod którą podpisali się również inni członkowie partii m.in. Beata Szydło.

W piśmie przedstawiono całą sytuację, a także podstawę prawną traktującą o polskich symbolach narodowych, zgodnie z 28 artykułem Konstytucji RP, przypominając, iż zarówno godło, jak i barwy podlegają ochronie prawnej. Europosłowie wprost nazywają ostatnią iluminację jako profanację symboli narodowych, której cele jest rozpowszechnianie fałszywych wieści  na temat Polski, przedstawiających nasz kraj jako homofobiczny.

Inicjatorzy pisma domagają się od władz Komisji Europejskiej odpowiedzi na następujące pytania:

-Kto zezwolił na wyświetlenie iluminacji?

-Dlaczego KE kontynuuje fałszywą narrację na temat Polski?

-Czy KE przeprosi za profanację polskich symboli narodowych?

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Ważny apel premiera: dziś wszyscy musimy się zjednoczyć

0 0

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski

0 0

Sędzia Wojciech Ł. odpowie za fałszywe oskarżenia?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij