Świat

Niebezpieczna bakteria wydostała się z chińskiego laboratorium. Już ponad 3 tysiące osób jest zakażonych

Bakteria gorączki maltańskiej (brucelozy) wydostała się z chińskiego laboratorium produkującego szczepionki  w mieście Lanzhou. Według wstępnych danych zakażonych jest co najmniej 3 tysiące osób, z czego większość z nich boryka się ze sporymi problemami zdrowotnymi.

Komisja zdrowia Lanzhou przekazała, że ponad 3200 osób ma potwierdzone zakażenie maltańską, a u kolejnych 1400 pojawiły się “wstępne pozytywne wyniki”. Na razie nie potwierdzono przypadków śmiertelnych choroby.

Jak się okazuje do wycieku bakterii doszło około rok temu, jednak chińskie władze dopiero teraz poinformowały o tym fakcie. Ukaranych zostało ośmiu pracowników państwowej fabryki szczepionek, jednak żaden z nich nie poniósł odpowiedzialności prawnej.

Według lokalnych mediów skutki choroby są bardzo dotkliwe dla osób zakażonych bakterią, głównie z powodu zbyt późnego jej wykrycia – i co za tym idzie – braku odpowiedniej diagnozy umożliwiającej skuteczne leczenie. Jedna z kobiet boryka się od dłuższego czasu z ogromnym bólem stawów i wysoką gorączką, które powodują niemałe problemy przy samodzielnym chodzeniu.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Tysol Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Ważny apel premiera: dziś wszyscy musimy się zjednoczyć

0 0

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski

0 0

Sędzia Wojciech Ł. odpowie za fałszywe oskarżenia?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij