Świat

Komisja Europejska twierdzi, że nie wiedziała o profanacji polskiego godła na własnym budynku

Rzecznik Komisji Europejskiej odpowiedział na interpelację europosłów PiS w sprawie profanacji polskiego godła. Stwierdził, że KE nie miała o niej pojęcia.

Jak informował wcześniej portal Stefczyk.info 22 września wieczorem na fasadzie budynku KE wyświetlono iluminację przedstawiającą godło Polski w barwach LGBT. Akcja została zorganizowana przez organizację Kampania Przeciwko Homofobii.

Profanacja polskich barw i symboli narodowych przez Komisję Europejską. Europosłowie PiS żądają wyjaśnień

Europosłowie PiS, m.in. Witold Waszczykowski i Beata Szydło, wystosowali w tej sprawie interpelację, w której wyjaśnili, że taka profanacja godła łamie polską konstytucję. Politycy zażądali wyjaśnień w sprawie tego, kto pozwolił aktywistom na tą iluminację. Politycy spytali również o to dlaczego KE kontynuuje fałszywą narrację o Polsce i czy ma zamiar przeprosić za ten incydent.

Na interpelację europosłów odpowiedział Balazs Ujvari. Stwierdził, że na wyświetlenie iluminacji na budynku KE wprawdzie potrzeba specjalnego zezwolenia, ale KPH nigdy o nie nie wystąpiła i KE nie wiedziała, że taka akcja będzie mieć miejsce. Dodał, że projektor wyświetlający tą iluminację znajdował się poza bezpośrednim obszarem ochrony budynku KE, więc jej strażnicy nie mogli interweniować a jedynie poinformować o tym belgijskie władze.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Ważny apel premiera: dziś wszyscy musimy się zjednoczyć

0 0

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski

0 0

Sędzia Wojciech Ł. odpowie za fałszywe oskarżenia?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij