Świat

Gwarantowana pomoc medyczna dla dzieci, które przeżyły aborcję. W życie wchodzi specjalne rozporządzenie Trumpa

Dnia 23 września prezydent Donald Trump wydał specjalne rozporządzenie “Born-Alive”, które ma zagwarantować opiekę medyczną dla niemowląt, którym udało się przeżyć aborcję. Choć pełny tekst aktu prawnego nie został jeszcze opublikowany, będzie on stanowił federalną wersję przepisów obowiązujących w niektórych stanach USA.

Wszystkie bezcenne dzieci urodzone żywe, bez względu na ich sytuację, otrzymają opiekę medyczną, na którą zasługują. To nasz święty obowiązek moralny – powiedział amerykański przywódca

Akt prawny umożliwia urzędnikom i agencjom rządowym podjęcie działań w trybie natychmiastowym. Choć nie ogranicza on w żaden sposób procederu aborcji, to jednak zapewnia on profesjonalną pomoc medyczną dla dzieci, które przeżyły zabieg przerwania ciąży. Trump zapowiedział także, że jego administracja będzie zwiększać federalne fundusze na badania w dziedzinie neonatologii, aby zapewnić każdemu dziecku największe szanse na wzrost i rozwój.

– Katolicy ze wszystkich środowisk dzielą miłość Chrystusa z najsłabszymi, bo troszczą się o starszych, bezdomnych i sąsiadów w potrzebie. Nasz naród jest silny ze względu na katolików i wszystkich ludzi wiary – mówił amerykański lider podczas Narodowego Katolickiego Śniadania Modlitewnego.

Podobne rozwiązania obowiązują już w niektórych stanach USA, jednak do tej pory nie udało się ich przeforsować na poziomie federalnym. Wszystko z powodu sprzeciwu polityków Partii Demokratycznej, którzy blokowali przepisy w zdominowanej przez nich Izbie Reprezentantów.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Ważny apel premiera: dziś wszyscy musimy się zjednoczyć

0 0

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski

0 0

Sędzia Wojciech Ł. odpowie za fałszywe oskarżenia?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij