Sport

Japończycy odwołali najbardziej prestiżowy turniej judo na świecie

Z powodu koronawirusa Japończycy odwołali najbardziej prestiżowy turniej judo na świecie – im. Jigoro Kano w Tokio. Zawody zaliczane są do cyklu Grand Slam i kwalifikacji olimpijskich.

Impreza miała się odbyć w dniach 11-13 grudnia, ale organizatorzy w porozumieniu z międzynarodową federacją zdecydowali, że w tym roku się nie odbędzie. Chodzi o względy zdrowotne i bezpieczeństwa związane z pandemią.

W oświadczeniu podkreślono, że ciągle panuje niepewność wokół Covid-19, a poza tym Japonia jest gospodarzem igrzysk i musi być bardzo ostrożna w kwestii planowania wydarzeń sportowych.

W przeszłości turniej im. Jigoro Kano wygrywali Paweł Nastula i Tomasz Kowalski.

W tegorocznym kalendarzu międzynarodowym pozostał m.in. Grand Slam w Budapeszcie planowany na 23-25 października. Jak podkreślono w komunikacie, ostateczną decyzję w sprawie tych zawodów podejmą władze węgierskie w przyszłym miesiącu.

Nie wiadomo także, jakie będą losy Grand Prix w Zagrzebiu, 30 października – 1 listopada.

Z kolei od 11 do 13 stycznia Katar będzie organizatorem World Masters. Potwierdzono, że ten termin nie został zmieniony.

Judo zadebiutowało w programie igrzysk w Tokio w 1964 roku. To sport narodowy w Japonii, a miejscowi kibice i eksperci oczekują wielu medali w rywalizacji olimpijskiej w 2021 roku.

Wcześniej organizatorzy mistrzostw Europy w Pradze poinformowali, że turniej odbędzie się w dniach 19-21 listopada.

Natomiast od 3 do 4 października w Trzciance w Wielkopolsce rozgrywane będą mistrzostwa Polski seniorów.

Źródło: PAP Autor: giel/ krys/
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Ważny apel premiera: dziś wszyscy musimy się zjednoczyć

0 0

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski

0 0

Sędzia Wojciech Ł. odpowie za fałszywe oskarżenia?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij