Kraj

Nocne spotkanie Ziobry z Kaczyńskim. Twarde warunki dla lidera Solidarnej Polski

Jak donosi portal Wirtualna Polska w nocy z poniedziałku na wtorek doszło do spotkania pomiędzy Jarosławem Kaczyński, a Zbigniewem Ziobrą. Prezes Prawa i Sprawiedliwości miał postawić liderowi Solidarnej Polski twarde warunki pozostania w koalicji. Rozmowy trwały 4 godziny.

Wieczorne spotkanie pomiędzy dwoma politykami zostało potwierdzone przez ministra środowiska Michała Wosia w programie “Tłit” emitowanym przez Wirtualną Polskę. Według niego Jarosław Kaczyńskim miał postawić Ziobrze twarde warunki pozostania jego formacji w Zjednoczonej Prawicy i być może nawet kontynuowania prac w resorcie sprawiedliwości.

Na co musiałby się zgodzić prokurator generalny? Jak donosi wp.pl polityk będzie musiał poprzeć ustawę o bezkarności urzędników państwowych w walce z pandemią koronawirusa, zgodzić się na warunki PiS ws. szykowanej rekonstrukcji rządu, a także zobowiązać się, iż nie będzie więcej uderzał w premiera Mateusza Morawieckiego.

– Warunki będą twarde, ale może być ich więcej. Zobaczymy – mówią politycy Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z Wirtualną Polską.

Jeśli Zbigniew Ziobro nie przystanie na postawione przez Jarosława Kaczyńskiego ultimatum, wówczas najprawdopodobniej zostałby utworzony rząd mniejszościowy. Wariant przyspieszonych wyborów został wykluczony zarówno przez polityków obozu rządowego, jak i większość parlamentarzystów opozycji.

Sama Solidarna Polska podczas wczorajszego zebrania partii zaznaczyła, iż zamierza dalej realizować wspólny program Zjednoczonej Prawicy, o czym wspominał m.in. europoseł Patryk Jaki.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Wirtualnej Polski Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Ważny apel premiera: dziś wszyscy musimy się zjednoczyć

0 0

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski

0 0

Sędzia Wojciech Ł. odpowie za fałszywe oskarżenia?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij