Kraj

Niespodziewana decyzja abp. Gądeckiego. Na terenach wielkopolskich parafii zakaz promowania “Stop LGBT”

Arcybiskup Stanisław Gądecki wydał zakaz możliwości promowania inicjatywy “Stop LGBT” na terenach wielkopolskich parafii. Wolontariusze nie będą mogli także zbierać podpisów pod projektem ustawy Kai Godek.

O decyzji metropolity poznańskiego poinformowała Katolicka Agencja Informacyjna. Zakaz obejmuje wszystkie tereny kościelne Archidiecezji Poznańskiej i dotyczy także wolontariuszy, którzy zbierają podpisy pod projektem ustawy. Decyzja abp. Gądeckiego jest o tyle zaskakująca, iż Episkopat do tej pory zachęcał do jej popierania.

“Stop LGBT” to projekt ustawy, w który zaangażowana jest Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina. Zakłada on m.in. zakaz propagowania innych orientacji seksualnych niż heteroseksualna, kwestionowanie instytucji małżeństwa jako związku pomiędzy kobietą, a mężczyzną czy też organizacji marszów równości.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Ważny apel premiera: dziś wszyscy musimy się zjednoczyć

0 0

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski

0 0

Sędzia Wojciech Ł. odpowie za fałszywe oskarżenia?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij