Kraj

Kontrola CBA w gdańskim magistracie. Prawie 90 mln złotych przepadło w wyniku braku decyzji

Aneksy do budowy tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku pozwoliły uniknąć wykonawcy 88 mln zł kary za opóźnienia – wynika z zakończonej kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego – dowiedziała się PAP.

CBA 10 września zakończyło trwającą od 10 grudnia 2019 r. kontrolę w Urzędzie Miasta Gdańska, dotyczącą budowy tunelu pod Martwą Wisłą – poinformował PAP Wydział Komunikacji Społecznej Biura.

Kontrolerzy z gdańskiej delegatury CBA sprawdzali realizację zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych w ramach połączenia portu lotniczego w Gdańsku Rębiechowie, z Portem Morskim Gdańsk. Badali zadanie IV Trasy Słowackiego na odcinku między węzłami Marynarki Polskiej i Ku Ujściu – tunel pod Martwą Wisłą.

“W wyniku kontroli stwierdzono bezpodstawne zawarcie aneksów, które spowodowało uniknięcie konieczności zapłaty przez Wykonawcę kary umownej w wysokości 88 076 318,74 zł z tytułu opóźnienia o 484 dni wykonania przedmiotu zamówienia” – dowiedziała się PAP w Biurze.

Źródło: PAP Autor: ago/ itm
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Ważny apel premiera: dziś wszyscy musimy się zjednoczyć

0 0

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski

0 0

Sędzia Wojciech Ł. odpowie za fałszywe oskarżenia?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij