Kraj

Policja aresztowała działaczkę partii Razem

W sobotę obrońcy życia protestowali pod jedną z poznańskich klinik ginekologiczno-położniczych. W trakcie protestu policjanci zatrzymali działaczkę partii Razem.

Protest zorganizowany przez Fundację Pro Prawo do Życia odbywał się przed kliniką na ulicy Polnej. Działacze fundacji spotkali się przed kliniką z transparentami i wspólnie się modlili. W trakcie protestu cztery osoby weszły na teren szpitala. Policja ich wylegitymowała i odpowiedzą za naruszenie miru domowego.

Jakiś czas po tym incydencie do zgromadzonych podeszła młoda kobieta i próbowała wyrwać jednemu z aktywistów mikrofon. Policja ją powstrzymała i próbowała wylegitymować ale kobieta odmówiła podania danych personalnych. W związku z tym przewieziono ją na komendę.

W sobotę wieczorem partia Razem poinformowała, że zatrzymana kobieta to ich działaczka Anna Bąk. Na razie nie wiadomo jakie zarzuty zostaną jej postawione.

Partia Razem twierdzi, że to oni jako pierwsi zgłosili manifestację w tym miejscu aby nie mogli tam manifestować obrońcy życia. Ich zdaniem to ich demonstracja była nielegalna, także jeśli chodzi o liczbę biorących w niej udział osób. Twierdzą, że policja pomogła obrońcom życia wyrzucić ich z ich własnej demonstracji.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Ważny apel premiera: dziś wszyscy musimy się zjednoczyć

0 0

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski

0 0

Sędzia Wojciech Ł. odpowie za fałszywe oskarżenia?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij