Publicystyka

Wisła jest przekarmiona i nie grozi jej katastrofa ekologiczna? Mocny film obnaża prawdę o zanieczyszczeniu rzeki

Choć spora część osób związanych z Platformą Obywatelską nie do końca widzi w tym problem, a wielu eko-aktywistów, którzy tak mocno sprzeciwiali się przekopowi Mierzei Wiślanej, obecnie milczy w tej sprawie, to jednak sytuacja wygląda poważnie. Jeden z użytkowników Twittera opublikował mocny film z płockich bulwarów wiślanych, gdzie pokazuje w jakiej kondycji obecnie znajduje się największa rzeka w Polsce. Nie wygląda to za dobrze.

Nie tak dawno ekolog dr Przemysław Nawrocki stwierdził, iż w Wiśle “znajduje się nawóz, a sama rzeka jest jedynie przekarmiona”. Dodał także, że choć ilość “nawozu” jest zbyt duża, to jednak nie ma powodów do obaw, to jednak woda powinna sobie z tym poradzić i w końcu wszystko zaabsorbować.

Tymczasem na portalu Twitter został zamieszczony mocny materiał wideo z Płocka, a konkretniej z lokalnego bulwaru. Widać na nim w jak fatalnej kondycji znajduje się obecnie największa rzeka w Polsce. Spore ilości brudu, brązowa woda, martwe zwierzęta – tak prezentuje się obecnie Wisła po drugiej awarii oczyszczalni ścieków “Czajka”.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij