Gospodarka

Trzaskowski ma kłopoty? Orlen wysłał mu pisma przedprocesowe

Prezes Orlenu Daniel Obajtek poinformował, że jego firma wysłała do Rafała Trzaskowskiego pisma przedprocesowe. Chodzi o podaną przez niego fałszywą informację.

Na początku miesiąca Trzaskowski tłumacząc się z kolejnej awarii Czajki zasugerował, że krytyka władz Warszawy to polityczna nagonka. Jako dowód postanowił użyć PKN Orlen. „Miesiąc temu doszło do wycieku szkodliwych substancji z Orlenu i nikt nie robił z tego wielkiego problemu” – powiedział wtedy w jednym z wywiadów – „Propaganda rządowa z problemu próbuje zrobić apokalipsę, ale to czysta rozgrywka polityczna”.

Problem w tym, że była to nieprawda. Nie było żadnego wycieku za który odpowiadałby Orlen, co szybko przyznała rzecznik prasowa ratusza Karolina Gałecka. „W wywiadzie z prezydentem Trzaskowskim doszło omyłkowo do wskazania PKN Orlen jako odpowiedzialnego za wyciek paliwa do Wisły, za co przepraszamy” – napisała na Twitterze – „Chodziło oczywiście o awarię rurociągu pod dnem rzeki, należącego do PERN S.A.”

To sprostowanie nie usatysfakcjonowało Obajtka. Podana przez Trzaskowskiego fałszywa informacja zdążyła bowiem zostać powielona w wielu mediach. Obajtek stwierdził, że oczekują przeprosin we wszystkich, które podały ją dalej, i zagroził podjęciem kroków prawnych jeśli ratusz tego nie zrobi.

Dzisiaj Obajtek spełnił swoją groźbę. „Ponieważ prezydent Trzaskowski nie sprostował nieprawdziwych informacji na temat PKN Orlen we wszystkich tytułach w których zostały one opublikowane, skierowaliśmy do niego pismo przedprocesowe wzywające do przeprosin i przekazania 15 tysięcy złotych na cele społeczne” – poinformował na Twitterze.

Gałecka powiedziała dziennikarzom TVP Info, że ratusz ma zamiar spełnić żądanie Obajtka i aby cała sprawa została załatwiona bez udziału wymiaru sprawiedliwości. „Ponieważ pan prezes oczekuje sprostowania we wszystkich tytułach, gdzie informacja była cytowana, oczywiście się do tego dostosujemy” – podkreśliła.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij