Kraj

To ostatni ciepły dzień w tym roku. Jutro gwałtowna zmiana pogody

Dzisiaj w całym kraju ma być piękna pogoda. Niestety od jutra gwałtownie się ochłodzi, i następny taki dzień będzie dopiero późną wiosną.

Dzisiejszy dzień ma być ciepły i pogodny. Temperatura wyniesie od 22 stopni na północy kraju do 30 stopni na południu. Wytchnienie od upału przyniesie wiejący z prędkością 40-50 km wiatr. Niebo przeważnie będzie bezchmurne.

Jedynym problemem będzie dzisiaj szybko spadające ciśnienie, które zacznie rosnąć dopiero wieczorem. To zła wiadomość dla meteopatów. Spadające ciśnienie i zbliżający się front atmosferyczny pogorszą biomet, przez co osoby wrażliwe na zmiany pogody mogą dzisiaj odczuwać senność, bóle głowy i rozkojarzenie.

Mimo wszystko powinniśmy cieszyć się dzisiejszym dniem. Następny tak ładny może się bowiem trafić dopiero późną wiosną. Już dziś wieczorem zacznie się bowiem chmurzyć. Jutro natomiast dotrze do nas chłodne powietrze znad Arktyki. Jutro temperatura spadnie nawet o 10 stopni i termometry pokażą od 14 stopni na północy po 21 na południu.

Mieszkańcy północy muszą się również liczyć z przelotnymi opadami. Na pozostałym obszarze niebo zacznie się szybko rozpogadzać.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij