Publicystyka

“Niech ktoś temu chłopczykowi pomoże, bo się dziecko zamęczy!”. Mocna odpowiedź na skandaliczne słowa Hołowni

Szymon Hołownia skrytykował wczoraj wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Watykanie. W mocny sposób odpowiedział mu dawny przeor Jezuitów i misjonarz na Syberii.

W dniach 23-25 września prezydent uda się na wizytę do Rzymu i Watykanu. W trakcie tej wizyty spotka się z najważniejszymi włoskimi politykami. W Watykanie położy kwiaty na grobie św. Jana Pawła II w związku z setną rocznicą jego urodzin, zostanie również przyjęty na audiencji przez Franciszka. Będzie to jego pierwsza wizyta zagraniczna w tej kadencji.

Ta wizyta nie spodobała się Szymonowi Hołowni, który nie tak dawno podawał się za katolickiego publicystę. „Mamy prezydenta, który, jak się dowiaduję, w przyszłym tygodniu będzie uskuteczniał turystykę religijną za nasze pieniądze, bo znowu pojedzie do Watykanu” ocenił dodając, że prezydent „znowu będzie na kolanach w ramach pełnienia swoich obowiązków realizował praktyki religijne”.

Skandaliczne słowa Hołowni spotkały się ze zdecydowaną reakcją Wojciecha Ziółka SJ, dawnego prowincjonała Jezuitów, który obecnie służy jako misjonarz na Syberii. „Niech ktoś temu chłopczykowi pomoże, bo się dziecko zamęczy! Funkcja przewodniczącego klasy wyraźnie go przerosła i nijak nie potrafi poradzić sobie z emocjami” – skomentował na Twitterze – „Powrót do bycia dyżurnym i opieka nad akwarium powinny go uspokoić.”


Źródło: Stefczyk.info na podst. DoRzeczy Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij