Kraj

Grodzki uderza w Budkę i kadzi Schetynie. “On jest wdrukowany w DNA Platformy”

Tomasz Grodzki w rozmowie z “Gazetą Wyborczą” skomentował obecną sytuację, jaka ma miejsce w Platformie Obywatelskiej. Z ust marszałka Senatu padło wiele pochlebnych komentarzy pod adresem byłego lidera partii, Grzegorza Schetyny.

Zdaniem polityka jego ugrupowanie obecnie zbiera siły i “programuje się na trzy najbliższe lata”. Grodzki ocenił, że do zwycięstwa ze Zjednoczoną Prawicą potrzeba czegoś więcej niż “urok osobisty Rafała Trzaskowskiego” i “postawa anty-PiS”. Marszałek izby wyższej stawia na rozszerzenie oferty programowej, która przyciągnie ludzi do Koalicji Obywatelskiej. Jednym z takich pomysłów ma być głośno zapowiadany ruch obywatelski Rafała Trzaskowskiego, a także powołanie think-tanku czy odnowienie Instytutu Obywatelskiego.

Senatora zapytano także o obecną pozycję Borysa Budki w Platformie Obywatelskiej. Marszałek przyznał, iż lider partii “już dawno powinien oddać fotel przewodniczącego klubu” oraz że przechodzi pewien “test przywództwa”. Twierdził jednak, iż nadal cieszy się sporym kredytem zaufania wśród członków partii.

Sporo uwagi poświęcił też Grzegorzowi Schetynie, o którym wypowiedział się bardzo pochlebnie, nazywając go nawet “człowiekiem, który jest wdrukowany w DNA Platformy”. Daleki jest jednak od stwierdzenia, iż byłemu przewodniczącemu PO zależało obecnie na odzyskaniu swojej dawnej pozycji w ugrupowaniu.

-Jemu chodzi raczej o to, żeby zachować spójność i progresywną naturę tego projektu. Tak bym oceniał rolę Grzegorza Schetyny – mówił Grodzki.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij