Świat

Białorusko-rosyjskie manewry nieopodal granicy z Polską

Białorusko-rosyjskie manewry wojskowe Słowiańskie Braterstwo rozpoczynają się w poniedziałek na poligonie pod Brześciem na zachodniej Białorusi. Z udziału w ćwiczeniach w ostatniej chwili wycofała się Serbia.

Manewry odbędą się na poligonie Brzeski w dniach 14-25 września. Ma w nich wziąć udział 800 żołnierzy z obu krajów i około 170 jednostek sprzętu – poinformowało rosyjskie ministerstwo obrony w niedzielę.

Ok. 300 żołnierzy i 70 jednostek sprzętu dostarczyła Rosja. Są to m.in. bojowe wozy desantu BMD-4M i transportery opancerzone BTR-MDM Rakuszka.

„Tematem manewrów są działania antyterrorystyczne; ćwiczenia nie są skierowane przeciwko innym krajom” – podaje agencja Interfax.by, cytując rosyjskich wojskowych.

Manewry Słowiańskie Braterstwo odbywają się co roku od 2015 r. po kolei na terytorium trzech państw. W ubiegłym roku gospodarzem była Serbia. W tym roku Serbia wycofała się z udziału w ćwiczeniach tuż przed ich rozpoczęciem.

Źródło: PAP Autor: just/ mal/
Fot. Wikimedia Commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij