Świat

Kobieta obcięła sobie rękę aby wyłudzić odszkodowanie

22-letnia mieszkanka Słowenii obcięła sobie rękę piłą tarczową. Okazało się, że zrobiła to specjalnie.

Na początku 2019 roku Julija Adlesic trafiła do szpitala z odciętą ręką. Jej narzeczony powiedział lekarzom, że miała wypadek podczas obcinania gałęzi ręczną piłą tarczową. Nie przywiózł ze sobą odciętej ręki ale wysłano po nią karetkę i kończynę udało się przyszyć.

Szybko pojawiły się wątpliwości co do tego, czy na pewno był to wypadek. Śledczy zauważyli, że mniej więcej rok wcześniej kobieta podpisała umowy z pięcioma różnymi ubezpieczalniami. Gdyby wszystkie wypłaciły jej ubezpieczenia, to dostałaby około miliona euro. 383 tysiące dostałaby z góry a resztę w formie comiesięcznych wypłat. Śledczy odkryli również, że jej partner na kilka dni przed wypadkiem wyszukiwał w internecie informacje o działaniu sztucznych kończyn.

Podczas procesu kobieta utrzymywała do końca, że jest niewinna i nigdy nie obcięłaby sobie celowo własnej ręki. Sąd jednak w to nie uwierzył. Ostatecznie Adlesic została więc skazana na dwa lata więzienia za próbę wyłudzenia odszkodowania. Jej partner, który namówił ją na to oszustwo, dostał trzy lata a jej ojciec, który wiedział o ich planie – rok w zawieszeniu.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Sky News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij