Świat

Aktywistka Black Lives Matter zaatakowała ochroniarza maczetą bo myślała, że to policjant

W Seattle doszło do kolejnej zbrodni nienawiści. Aktywistka ruchu Black Lives Matter zaatakowała i poraniła ochroniarza bo myślała, że jest policjantem.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek chociaż dopiero niedawno informacje o nim przedarły się do mediów. Około 23:20 50-letni pracownik prywatnej firmy ochroniarskiej wynajętej przez mieszkańców jednego z bloków patrolował swój teren. W pobliżu niego zatrzymał się nagle samochód. Siedząca w nim kobieta zaczęła krzyczeć w jego stronę wulgarne wyzwiska. Następnie wysiadła z pojazdu i z zabawkowym pistoletem w ręce zaczęła go wypytywać czy jest oficerem – w domyśle oficerem policji. Jak donoszą świadkowie ochroniarz miał kamizelkę z napisem „oficer” na plecach i klatce piersiowej, co zapewne było nazwą firmy w której pracował albo pokazywało, że jest nadzorcą innych strażników – słowo „oficer” jest w USA często używane w niemilitarnym znaczeniu, ale policja z Seattle nie ujawniła tego szczegółu.

Mężczyzna zignorował jej zaczepkę i próbował się oddalić. Widząc to aktywistka wróciła do swojego samochodu, wyciągnęła z niego maczetę i zaczęła go gonić. Ochroniarz i przypadkowy świadek całego zdarzenia uciekli przed nią na klatkę schodową i próbowali zatrzasnąć za sobą drzwi. Aktywistka zaczęła się wtedy szarpać z mężczyzną i w trakcie tej szarpaniny zadała mu dwa silne ciosy maczetą. Obydwa trafiły go w przedramię i zadały mu poważne, długie na ok. 15 cm. rany.

Kobieta następnie wróciła do samochodu i oddaliła się z miejsca zbrodni. Silnie krwawiącemu mężczyźnie pierwszej pomocy mieli udzielić inni uczestnicy protestu aż na miejscu pojawili się paramedycy, którzy założyli mu opaskę uciskową i odstawili go do szpitala.

Niedługo potem policjantom udało się namierzyć 32-letnią aktywistkę na pobliskiej stacji benzynowej. Przebrała się tam w inne ubrania aby zmylić pogoń. Kobieta trafiła do aresztu i wkrótce usłyszy zarzuty napaści.

Źródło: Seattle.gov Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij