Świat

Skandal! Nazistowska fotografia w salonie Volkswagena

Do niebywałego skandalu doszło w dzielnicy Coyoacan w mieście Meksyk, a konkretniej w tamtejszy salonie jednego z dillerów Volkswagena. A wszystko z powodu zawieszenie w biurze fotografii przedstawiającej Adolfa Hitlera na tle swastyk, który zachwyca się garbusem.

Wykonana w 1938 roku fotografia przedstawiająca przemawiającego wodza III Rzeszy na tle powiewających sztandarów z nazistowską swastyką służyła jako jedna z dekoracji w salonie dillera Volkswagena. Najprawdopodobniej jeden z klientów, oburzony całą sytuacją, postanowił zrobić zdjęcie i wrzucić je do mediów społecznościowych, czym wywołał ogromną burzę w społeczności meksykańskiej.

Fotografia, która została już zdjęta, była wywieszona w przestrzeni biurowej. Była częścią kolekcji dziewięciu zdjęć przedstawiających różne etapy w produkcji Volkswagena Typ 1, nadzwyczajnego osiągnięcia inżynieryjnego i jednego z najlepiej sprzedających się aut w historii – tłumaczył się diller w oficjalnym oświadczeniu, gdzie przeprosił za całą sytuację i przyznał, iż nie zamierzał w ten sposób usprawiedliwiać w żaden sposób zbrodni nazistowskich.

Mimo tego spółka Volkswagen Mexico zdecydowała się na zakończenie współpracy ze swoim przedstawicielem, która trwała od momentu powstania firmy w 1968 roku. Był to jeden z pierwszych salonów w tym kraju, który zajmował się sprzedażą aut niemieckiego koncernu, bowiem pierwsza fabryka Volkswagena powstała w 1967 roku w mieście Puebla.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD
Fot. Twitter

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij