Publicystyka

“Poręczyli za byle żulika to niech teraz płacą”. Ziemkiewicz ostro o celebrytach broniących Margot

Zwolniony przez sąd z aresztu tymczasowego aktywista LGBT Michał Sz. ps. Margot powitał wolność obraźliwym wpisem na Facebooku. Znany publicysta Rafał Ziemkiewicz w ostry sposób skomentował.

Jak informował wcześniej portal Stefczyk.info kolektyw Stop Bzdurom po wypuszczeniu Margot z więzienia zamieścił na Twitterze jego zdjęcie na którym wykonuje wulgarny gest. Towarzyszył mu równie wulgarny wpis, w którym m.in. zaatakował osobiście ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę.

Pierwsza odezwa “Margot” po wyjściu z aresztu. Wulgarne przesłanie wobec ministra Ziobry

Po aresztowaniu Margot kilkanaście osób podpisało się na poręczeniu za nią. Pod oświadczeniem wzywającym do wypuszczenia jej z aresztu znalazły się podpisy m.in. Adama Bonieckiego, naczelnego rabina Polski Michaela Schudricha, adwokata Jacka Taylora czy też Ewy i Jacka Jassemów, profesorów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Rafał Ziemkiewicz ostro skomentował to na swoim Twitterze. „Byłoby sprawiedliwe gdyby ks Boniecki, rabin Schudrich i reszta poręczających pajaców zapłacili min Ziobro za zniesławienie, którego natychmiast po wypuszczeniu dopuścił się Michał “Margoł” Sz” – napisał – „Może następnym razem nie byliby tacy prędcy w poręczaniu za każdego byle żulika”.

W kolejnym wpisie odniósł się do celebrytów, którzy publicznie bronili Margot. „Liberalne pensjonarki tak się wzruszyły losem krzywdzonej dziewczynki i wzmogły w jej obronie, że nie chciało im się bodaj tylko zerknąć na profil kolektywu Margoła, kogo właściwie bronią.” – stwierdził – „Teraz ojej zdziwienie i zaskakująca myśl, że on może bardziej szkodzi “sprawie” niż pomaga”

 

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Ważny apel premiera: dziś wszyscy musimy się zjednoczyć

0 0

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski

0 0

Sędzia Wojciech Ł. odpowie za fałszywe oskarżenia?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij