Rozrywka

Nie żyje Chadwick Boseman, aktor który grał Czarną Panterę

W piątek zmarł aktor Chadwick Boseman. Miał 43 lata.

Boseman urodził się w Południowej Karolinie w 1978. Po skończeniu studiów odgrywał małe role w produkcjah telewizyjnych. Jego pierwszą dużą rolą było wcielenie się w rolę słynnego czarnoskórego bejsbolisty Jackie Robinsona w biograficznym filmie „42” z 2013 roku. Potem wcielił się jeszcze w postaci innych słynnych Murzynów: muzyka Jamesa Browna w Get On Up i sędziego Thurgooda Marshalla.

Prawdziwą sławę przyniosła mu jednak rola superbohatera Czarnej Pantery w uniwersum kinowym Marvella. Zadebiutował w tej roli w filmie Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów w 2016 i spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Poświęcony tej postaci film Czarna Pantera stał się kasowym przebojem a on sam wszedł dzięki temu do pierwszej ligi Hollywood.

Cztery lata temu u Bosemana zdiagnozowano nowotwór okrężnicy. Nie ujawnił tego faktu publicznie. To właśnie on stał się przyczyną śmierci.

Na razie nie wiadomo co studio Disneya zrobi z drugą częścią Czarnej Pantery, której premierę zaplanowano na maj 2022 roku. Był to bowiem jeden z najbardziej oczekiwanych filmów jakie planowali, chociaż wielu fanów raczej ciężko będzie zaakceptować zmianę aktora grającego głównego bohatera.

Źródło: Stefczyk.info na podst. AP Autor: WM
Fot. PAP/EPA/NINA PROMMER

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij