Publicystyka

Zbiórki zamknięte, można kończyć teatr. Michał Sz. ps. “Margot” na wolności

Sąd uchylił Michałowi Sz. „Margot” środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Jako pełnomocnik pokrzywdzonych złożę wniosek do prokuratora o zmianę zarzutów i zakwalifikowanie czynu jako usiłowanie rozboju – art.13 par. 1 w zw. z 280 par. 1 kk (od 2 do 12 lat) – napisał na Twitterze mecenas dr Bartosz Lewandowski, Dyrektor Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris. Kilka minut później Michał Sz. opuścił areszt.

Zbiórki zamknięte, pieniądze zebrane, dalsza farsa nie jest potrzebna – tylko tak można tłumaczyć dziwną decyzję sędziego w związku z uchyleniem aresztu dla Michała Sz., który oskarżony jest m.in. o zniszczenie mienia Fundacji Pro- Prawo do Życia. W związku z decyzją wymiaru sprawiedliwości pełnomocnik pokrzywdzonych wystąpił o zmianę zarzutów.

Informację o opuszczeniu aresztu przez Michała Sz. jako pierwsza podała telewizja TVN24, powołując się na pełnomocnika oskarżonego. Jak widać, łącza między Wiertniczą a środowiskami LGBT działają sprawnie.

 

Źródło: stefczyk.info/Twitter Autor: pf
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Ważny apel premiera: dziś wszyscy musimy się zjednoczyć

0 0

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski

0 0

Sędzia Wojciech Ł. odpowie za fałszywe oskarżenia?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij