Publicystyka

Lewackie brednie w podręcznikach szkolnych. Greta Thunberg jak katolicka święta

Tak na naszych oczach kształtuje się świadomość młodych Polaków i wypacza ich postrzeganie rzeczywistości, narzucając jej skrajnie lewicową wizję świata. Skandaliczna “czytanka” w nowym podręczniku do języka polskiego do 2 klasy liceum.

W internecie pojawiły się zdjęcia z nowego podręcznika szkolnego, z którego korzystać będą uczniowie II klas szkół średnich. Spośród wszystkich treści, które się tam pojawiają, na szczególną uwagę zasługuje “lekcja” poświęcona “zjawisku cudownych dzieci”. Jako przykład takiej osoby podawana jest katolicka święta, bohaterka narodowa Francji Joanna d’Arc. Nie byłoby w tym nic dziwnego, ponieważ d’Arc od wieków brana jest za wzór niezłomności, czystości i rycerskości, gdyby nie fakt, że przez pryzmat średniowiecznej bohaterki oceniana jest “bohaterka naszych czasów” Greta Thunberg.

Jako punkt wyjścia do takich rozważań posłużył artykuł autorstwa Marii Poprzęckiej “Greta d’Arc”. Możemy w nim przeczytać, że “nastolatka z warkoczykiem, wyprowadziła na ulice miliony ludzi” wciąż “nie przestaje grzać mediów”, a jej “wystąpienie przed zgromadzeniem Ogólnym ONZ  dodało dyskusji o klimacie nowego wigoru”. Na naszych oczach z wagarowiczki, która przez rok nie raczyła stawić się w szkole a mimo to uzyskała promocję do kolejnej klasy robi się wzór dla młodzieży i porównuje z katolicką świętą męczenniczką, która nie była zrozumiana przez jej współczesnych.

W akcie założycielskim Akademii Zamojskiej, wielki mąż stanu Rzeczpospolitej epoki Złotego Wieku, Jan Zamoyski napisał, że “takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…”. Patrząc za wzorce, jakie stawia się współczesnej młodzieży i promuje  w szkolnych podręcznikach trzeba głęboko zatroskać się o los naszego kraju.

Dodajmy, że autorka tekstu o “Grecie d’Arc” jest laureatką “Nagrody literackiej Gdynia”. Kontrowersjom związanym  z najnowszą edycją konkursy, poświęciliśmy ostatnio szereg artykułów. Zapraszamy do lektury.

Źródło: stefczyk.info/Twitter Autor: fp
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Ważny apel premiera: dziś wszyscy musimy się zjednoczyć

0 0

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski

0 0

Sędzia Wojciech Ł. odpowie za fałszywe oskarżenia?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij