Najnowsze wiadomości z kraju

Lewicowi ideolodzy poprowadzą warsztaty dla dzieci na gdyńskim festiwalu. Jest reakcja na naszą publikację

Niewiele ponad miesiąc po zorganizowanym w Gdyni partyjnym wiecu Rafała Trzaskowskiego, mieszkańców miasta “z morza i marzeń” czekają kolejne atrakcje. Tym razem tęczowe. W umieszczonym na naszym portalu artykule opisaliśmy dość szczegółowo, co organizatorzy zaplanowali dla widzów i uczestników zbliżającego się festiwalu “Miasto Słowa”. Jedną z przygotowanych – specjalnie dla dzieci – imprez poprowadzą “edukatorzy” z fundacji “Trans-Fuzja”, którzy mają rozmawiać z maluchami o “tożsamości” seksualnej. Po naszej publikacji zareagowało Radio Gdańsk, które wycofało się z patronatu udzielonego wcześniej tęczowemu festiwalowi. 

Warsztaty, przewidziane jako atrakcja dla dzieci, prowadził będzie m. in. Anton Ambroziak, lewicowy dziennikarz i aktywista. W jednym z wywiadów opisywał on swoją “tranzycję”, którą uwiecznia w mediach społecznościowych, czym miał “wspierać innych chłopaków”. Oprócz Ambroziaka gościem festiwalu, który organizuje miasto Gdynia będą m. in. Dorota Masłowska i Manuela Gretkowska. Ta ostatnia autorka, która po ostatnich wyborach prezydenckich zapowiadała wyjazd z Polski, również ma prowadzić “warsztaty dla dzieci” pt.: “Jak naprawić złamane serce”.

Program festiwalu, który towarzyszy wręczeniu Nagrody Literackiej Gdynia obfituje w podobne atrakcje. Całą imprezę organizuje urząd miasta, a wspierać ją medialnie swoim patronatem planowało m. in. Radio Gdańsk, o czym organizatorzy informowali na swoich stronach internetowych. Po naszej publikacji publiczna rozgłośnia z Pomorza przyznała się do błędu i cofnęła decyzję o udzieleniu medialnego wsparcia.

–   W nawiązaniu do pojawiających się doniesień medialnych na temat programu Nagrody Literackiej Gdynia oraz festiwalu „Miasto słowa”, a także patronatu medialnego Radia Gdańsk nad w/w wydarzeniami, informuję, że w dniu 25 sierpnia 2020 r. Radio Gdańsk w trybie natychmiastowym wycofało patronat medialny nad w/w wydarzeniami. O naszej decyzji poinformowaliśmy organizatora obu wydarzeń – poinformował w przesłanym do naszej redakcji oświadczeniu Adam Chmielecki, prezes Radia Gdańsk.

Prezes RG jednocześnie przyznał, że jego pracownicy nie otrzymali od organizatorów szczegółowego programu wydarzeń:

– Organizatorzy wystąpili do Radia Gdańsk z wnioskiem o współpracę medialną w dniu 14.05.2020 r. W piśmie nie został wskazany szczegółowy program wydarzeń ani lista instytucji współpracujących. Podejmując decyzję o przyznaniu standardowego patronatu medialnego pracownicy Radia Gdańsk kierowali się m.in. względami propagowania czytelnictwa oraz podobnymi patronatami medialnymi w latach ubiegłych. Zastosowano odpowiednią dla takich przypadków uproszczoną procedurę przyznawania patronatu medialnego – czytamy w oświadczeniu.

Radio Gdańsk postanowiło wycofać swoją wcześniejszą decyzję tłumacząc to “nadużyciem zaufania” i “wprowadzeniem w błąd”. Jednocześnie rozgłośnia poprosiła organizatorów o usunięcie jej logotypów i znaków graficznych ze wszystkich materiałów dotyczących festiwalu:

–  Po dokonaniu dogłębnej analizy programu Nagrody Literackiej Gdynia oraz festiwalu „Miasto słowa” należy stwierdzić, że informacje zawarte przez organizatorów we wniosku o patronat medialny były fragmentaryczne, niepełne i niereprezentatywne dla całego programu. W związku z tym musimy uznać, że autorzy w/w wniosku nadużyli zaufania pracowników Radia Gdańsk i wprowadzili ich w błąd. Niektóre treści, które – jak można wywnioskować na podstawie zestawienia osób występujących w poszczególnych punktach programu i instytucji, z którymi są związane – będę prezentowane podczas w/w wydarzeń, w naszej ocenie nie odpowiadają misji Radia Gdańsk. W związku z tym Radio Gdańsk wycofało patronat medialny nad w/w wydarzeniami i zwróciło się do ich organizatorów z prośbą o wycofanie wszelkich informacji oraz znaków graficznych na temat Radia Gdańsk z wszystkich materiałów dotyczących w/w wydarzeń – informuje w przesłanym do nas oświadczeniu prezes RG.

Festiwal “Miasto słowa”, na którym lewicowi aktywiści poprowadzą – dla dzieci – warsztaty o “tożsamości” będzie musiał sobie radzić bez wsparcia doświadczonych dziennikarzy pomorskiej rozgłośni. Poszukujący informacji o festiwalu i warsztatach prowadzonych przez aktywistów “Trans-Fuzji” będą musieli szukać informacji o “niebinarnych aktywistach” w innych źródłach.

Źródło: Stefczyk.info Autor: red
Fot. PAP

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij