Publicystyka

Aktywiści LGBT próbują kształtować rzeczywistość na łamach Wikipedii. Tak przedstawili zatrzymanie Margot

Waldemar Krysiak, autor bloga “Gej przeciwko światu”, zamieścił post, w którym pokazuje jak aktywiści LGBT próbują kształtować rzeczywistość przy wykorzystaniu Wikipedii. Na stronie popularnej internetowej encyklopedii pojawił się artykuł dotyczący kolektywu “Stop Bzdurom”, gdzie została przedstawiona m.in. sprawa zatrzymania Michała Sz. pseudonim “Margot”, zaprezentowana jedynie z punktu widzenia tęczowego środowiska. Natomiast sam Michał Sz. jest przedstawiany jako “Małgorzata”.

-Prawda jest najmojsza O! A w taki sposób lewicowi aktywiści zakłamują rzeczywistość – przerabiając artykuły na Wikipedii, by zawierały tylko ich wersję wydarzeń – napisał na Twitterze Krysiak, załączają do tego zdjęcie z Facebooka jednego z użytkowników, który informuje o gotowości artykułu.

Czego można dowiedzieć się z artykułu na temat “Stop Bzdurom”? Między innymi tego, że dnia 27 czerwca bieżącego roku na ul. Wilczej w Warszawie doszło do szarpaniny pomiędzy aktywistami LGBT (w tym też Margot), a kierowcą ciężarówki Fundacji Pro Prawo do Życia. W rzeczywistości ujawnione nagranie z całego zajścia jasno pokazuje, iż doszło do ataku na kierowcę, który przez cały czas jedynie bronił się przed ciosami napastników, jednak ani razu nie wyszedł z zamiarem uderzenia któregokolwiek z nich.

Również samo pierwsze zatrzymanie Michała Sz., który przez cały artykuł jest określany jako kobieta o imieniu “Małgorzata”, zostało przedstawione inaczej, niż w oficjalnej wersji wydarzeń. Powielona została przede wszystkim wiadomość o policji, która miała “wyprowadzić aktywistkę bez butów”. Taką relację działacze LGBT przedstawiali na samym początku, kiedy informowali o aresztowaniu “Margot”, co zostało zdementowane przez stołeczną policję.

Także same protesty aktywistów LGBT w sprawie zatrzymania “Margot” i osadzenia członka kolektywu “Stop Bzdurom” w areszcie zostało zaprezentowane jedynie z ich punktu widzenia. Z artykułu może się dowiedzieć, że działania policji miały być “zbyt brutalne” oraz “przekraczające wymagane minimum”, choć przedstawiony przez profil “Policja Warszawa” film z całego zajścia jasno pokazał, iż funkcjonariusze mieli pełne podstawy do zatrzymania 48 osób, które m.in. skakały po radiowozie, siadały na ulicy, aby utrudnić przewiezienie Michała Sz. do aresztu czy też wulgarnie znieważały policjantów.

To jednak nie koniec. Jeden z autorów tego artykułu zamieścił na Facebookowej grupie “Lewicowa Wikipedia” post, w którym skarży się na próby jego moderacji np. poprzez zmienienie imienia “Małgorzata” na prawdziwe imię aresztowanego aktywisty Michała Sz.

Tak jak przewidywaliśmy, jest czepialstwo. Ktoś wstawił już szablon o «neutralnym punkcie widzenia», również dwa razy próbowano zmienić imię Małgorzaty na deadname. Dodajcie sobie artykuł do obserwowanych, żeby móc w miarę szybko reagować. Można również zabrać głos w dyskusji o neutralnym punkcie widzenia, którą otworzyłem – czytamy.

Źródło: Twitter/ Wikipedia Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Ważny apel premiera: dziś wszyscy musimy się zjednoczyć

0 0

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski

0 0

Sędzia Wojciech Ł. odpowie za fałszywe oskarżenia?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij