Publicystyka

Dlaczego Rafał Trzaskowski nie wziął udziału w obchodach rocznicy Bitwy Warszawskiej? Kuriozalne tłumaczenie rzeczniczki

Od kilku dni warszawiacy zachodzą w głowę, dlaczego prezydent miasta nie wziął udziału w obchodach 100-lecia Bitwy Warszawskiej. Odpowiedzi na ten temat postanowiła udzielić jego rzeczniczka.

– Toczy się dyskusja dot. nieobecności @trzaskowski_ na państwowych obchodach 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Sprawa jest prozaiczna – nie było zaproszenia. W innych wydarzeniach wzięli udział wiceprezydenci Warszawy. @warszawa zorganizowała skromne uroczystości z powodu epidemii – napisała na Twitterze Karolina Gałecka rzecznik prezydenta miasta.

Jak interpretuje słowa rzecznik warszawski portal zyciestolicy.com.pl, prezydent miał obrazić się na rządzących. Tyle tylko, co sugerują również dziennikarze portalu, a o czym wcześniej donosiły media, prezydenta nie mogło być na obchodach, bo w tym czasie… przebywał na urlopie w Chorwacji. Między innymi, dlatego też nie interweniował, kiedy część dzielnic Warszawy na skutek awarii zostało bez wody.  Jak dotąd biuro prasowe miasta nie potwierdziło informacji o urlopie prezydenta, stąd prośba Życia Stolicy o ewentualne dementi. Jak jednak przypomina portal, prezydent sam 14 sierpnia o urlopie informował.

– Pani rzecznik, prosimy o dementi, że w tym czasie pan prezydent nie przebywał na wakacjach. Panie prezydencie @trzaskowski_, czy jest pan zadowolony ze współpracy ze swoją rzecznik, która twierdzi, że obraził się pan na obchody 100-lecia Bitwy Warszawskiej? – możemy przeczytać na Twitterze.

Nie wiemy, czy dziennikarze otrzymają odpowiedź, ale trzeba przyznać, ze zachowanie prezydenta jest dość osobliwe. Brak uczestnictwa nawet w tych “skromniejszych obchodach”, okrągłej rocznicy jednego z najważniejszych wydarzeń w dziejach Warszawy musi budzić wątpliwości i pytania.

Źródło: stefczyk.info/Twitter/zyciestolicy.com.pl Autor: pf
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Ważny apel premiera: dziś wszyscy musimy się zjednoczyć

0 0

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski

0 0

Sędzia Wojciech Ł. odpowie za fałszywe oskarżenia?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij