Kraj

Nieprawdopodobne słowa prezydent Gdańska. Aleksandra Dulkiewicz: “Mamy w Polsce do czynienia z totalitarnym rządem”

– Niestety, powiem to mocno. Mamy w Polsce do czynienia z totalitarnym rządem. Siłą, która wykorzystuje mechanizmy demokratyczne po to, żeby wprowadzić rozwiązania, na których jej zależy – w takich słowach o obchodach rocznicy II wojny światowej na Westerplatte mówiła Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska na antenie TOK FM.

Zdaniem Dulkiewicz, nie prowadzi ona sporu z polskim rządem, ale “kontynuuję tradycję rozpoczętą przez świętej pamięci Pawła Adamowicza 21 lat temu. On był pierwszą osobą, która rozpoczęła celebrowanie o godz. 4:45 i oddawanie hołdu obrońcom Westerplatte, obrońcom polskiego wybrzeża i wszystkim ofiarom II wojny światowej”.

Przypomnijmy, iż według wcześniejszych zapowiedzi Mariusza Błaszczaka, od tego roku to Wojsko Polskie będzie organizować obchody rocznicowe wybuchu II wojny światowej na Westerplatte.

W czasie specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej w Gdyni szef MON podkreślił, „Westerplatte to wyjątkowe miejsce”. Według Błaszczaka Westerplatte było wykorzystywane przez polityków „totalnej opozycji do politycznych wystąpień”.

— Od 2020 roku Wojsko Polsko będzie organizatorem uroczystości związanych z upamiętnieniem dzielności bohaterstwa żołnierzy Wojska Polskiego, które okazali w sposób niezwykły we wrześniu 1939 roku — powiedział szef MON. Jego zdaniem, „żołnierze są spadkobiercami westerplatczyków” i gwarantują, że obchody na Westerplatte będą miał godny charakter.

Nie zgadza się z tym prezydent Gdańska, która uznała na antenie TOK FM, iż “mamy w Polsce do czynienia z totalitarnym rządem. Siłą, która wykorzystuje mechanizmy demokratyczne po to, żeby wprowadzić rozwiązania, na których jej zależy“.

Na antenie TOK FM Dulkiewicz powiedziała także, że “rząd chce zorganizować obchody 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte, mimo że to jest teren Gdańska. I mimo że władze Gdańska już wcześniej wysłały zaproszenia na obchody do prezydenta i ministra obrony”.

Źródło: Stefczyk.info Autor: red.
Fot. ac

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij